Mi a megoldás? Apa és fia együtt 53 éves. Az apa 21 évvel idősebb, mint a fia. Hány évesek külön-külön?


2021. ápr. 26. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

f+219+f=53

...

2021. ápr. 26. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
A 9 véletlenül került oda. Bocs.
2021. ápr. 26. 12:35
 3/6 A kérdező kommentje:
??
2021. ápr. 26. 12:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja értem rendben, köszönöm
2021. ápr. 26. 12:37
 5/6 Metionin ***** válasza:
apa 37, a fia 16
2021. ápr. 26. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A+F=53

A=F+21


Behelyettesítéssel:

A+(A-21)=53

2A=74

A=37

F=A-21=16


Egyenlet kivonással:

A+F=53

+ A-F=21

------------–

2A=74

A=37

F=16

2021. ápr. 26. 13:45