Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha egy botot leszúrunk a...

Ha egy botot leszúrunk a földbe, amikor a Nap delel, akkor az árnyék nyáron hosszabb vagy rövidebb lesz, mint más évszakokban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyáron a leghosszabb, mivel akkor van a legtávolabb a Földtől a Nap.
2021. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Én az ellentetjét mondtam volna, mivel nyáron magasabban jár a nap, és az erkélyre is alig süt be, nemhogy a lakásba. Így szerintem nyáron a legrövidebb a bot árnyéka. De az előző válasz miatt rákerestem: [link]

És nekem van igazam.

2021. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válasz értelmezhetetlen. A bot árnyéka attól függ, milyen magasan jár a nap délben. Nyilván, nyáron magasabban jár, mint máskor, ezért a függőleges boto majdnem felülről fogja megvilágítani, így rövid árnyéka lesz. Télen meg szinte oldalról világítja, így hosszan elnyúlik az árnyéka a földön.
2021. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Nyáron a leghosszabb, mivel akkor van a legtávolabb a Földtől a Nap."

És ezen a hosszú úton a napsugarak egyre dühösebbek lesznek és bosszúból a Földön hosszú árnyékot csinálnak.

2021. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

"akkor az árnyék nyáron hosszabb vagy rövidebb lesz, mint más évszakokban?"

Az attól függ, hogy hol van a bot.

A nyári napfordulókor a Nap a Ráktérítő, a 23-dik északi szélességi kör felett van. Az ettől északra eső területeken ilyenkor a legrövidebb a bot árnyéka, mert ilyenkor van a Nap a legmagasabban, vagy más szóval a nap levetített képe a Földre ilyenkor van ezekhez a pontokhoz a legközelebb.

Viszont a Ráktérítő és az Egyenlítő közötti területen is nyár van, mert az északi féltekéhez tartoznak. És ott nem 0 hosszúságú az árnyék, ezért nem a legrövidebb. Ugyanis az őszi és a tavaszi napéjegyenlőség közötti időszakban a Nap kétszer ezek fölött a pontok felett delel, és akkor előfordul a 0 hosszúság.

2021. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Igen, így van. Nem tudom, melyik tankönyvben lehet ilyen megválaszolhatatlan kérdés, de már többen feltették itt a GyK-n. Az se derült ki, hogy a bot merőleges-e a talajra. Ha dél felé dől, simán lehet tavasszal rövidebb az árnyéka, mint nyáron.
2021. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
33%

#6

Ha ez egy tankönyvi feladat, akkor az 5. osztály alatt az a válasz, hogy rövidebb.

A bot szögével nem érdemes variálni, mert ez a példa kiforgatására való "okoskodás". Bocs, hogy ezt mondom. Lehetne átlátszó is, tövig nyomva a földbe, stb.

Minden szöveges példához ki lehet ilyeneket találni. Pl. Mennyi idő alatt ér a vándor A városból B-be? Hat hét, mert útközben elüti egy autó és eltörik a lába. A tanárok ezt általában nem díjazzák. :-)

2021. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!