Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Képződik-e csapadék ezeknek a...

Képződik-e csapadék ezeknek a vizes oldatok összeöntésekor?

Figyelt kérdés

CaCl2 oldat +NaF oldat

CdCl2 oldat+ K2SO4 oldat

AgNO3 oldat+Na2S oldat

CrCl3 oldat+NaOH oldat


Elég, ha elmagyarázzátok, hogy hogy kell nekiállni, mit kell nézni, hogyan döntjük el, mert nem értem.

A válaszokat köszönöm!



2021. ápr. 28. 20:41
A kérdező szavazást indított:
Kémia
Feladat
Számolás
Oldat
Csapadék
Segítség
Válasz
Megoldás
Egyenlet
Reakció
3 szavazat
 1/3 Z003 ***** válasza:
Ha nem tudod a reakció egyenlet eredményét akkor rákeres googlben. Aztán rákeresel a képződött anyagra és Wikipédián megnézed az anyag tulajdonságainál az oldhatóságot ha alacsony vagy nem oldható akkor képződik csapadék.
2021. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát meg kell nézni a lehetséges sók (anion-kation kombinációk) oldhatósági szorzatait, ami alog oldódik, az csapadékként kiválik.

Vannak általános okosságok, pl. nehezen oldódó ionok (az ezüst ilyen), meg ha több vegyértékű kation-anion találkozik, akkor általában akkora már a rácsenergia, hogy nem nagyon oldódik, stb. Így ránézésre a 3.-ból ezüst-szulfid válik ki, a másodikból kadmium-szulfát gyanús, de megnéztem, hiába 2+ a 2--val alkot rácsot, mégis jól oldódik, mert nem jól passzolnak össze (eleve kristályvízzel kristályosodik, ami a nem szoros illeszkedés jele) Az elsőben kalcium-fluorid válik ki - a kalcium nehezen oldható. A negyedikben asszem króm(III)-hidroxid válik le.

(Azért nem szeretem a kémiát, mert nincsenek rövid, általánosan érvényes azbályok, mint a fizikában, rengeteg adatot kell tudni. A szerves kémiában még többet...)

2021. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Értem most már. Köszönöm.
2021. ápr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!