Medián és átlag?

Figyelt kérdés

Egy cellovoldeben 6 különböző színű lufi van felfüggesztve.

Három személy lő a lufikra.

Külön külön hány lufit találtak el, ha az átlag találat 3 és a találatok medianja 2,5 lett?


Na most az átlag az ugye úgy lesz hogy a három személy talalatainak összege osztva a személyek számával.

Azaz (a+b+c)/3=3.

Tehát a+b+c=9.


Na most erre sok lehetőség van hogy 9 legyen az összeg.

De olyan hogy a Medián 2,5 legyen, olyan nincs.

Ugyanis páratlan szám esetén a sorbarendezett adatok közül a középső a Medián.

De egy személy nem találhat el 2,5 lufit.

Vagy 2-t vagy 3-at.



Jól tudom?


2021. máj. 1. 01:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve egy plusz kérdés:


Nagyszamű megfigyelés alapján megállapították , hogy 0,4 annak a valoszinusege, hogy egy clelövi elsore eltalalja a kiszemelt lufit.

c) Mennyi a valoszinusege annak, hogy a cellovo 6 lovesbol legalabb 5 lufit eltalált?


Tehát a jó esetek azok amikor 5 vagy 6 lufit talál el a személy.

6 lufi valószínűsége: 0,4^6

5 lufi valószínűsége:0,4^5*0,6*6


Jó a válasz?

2021. máj. 1. 01:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Az 5 lufira nem jó a válasz. Azt még szorozni kellene 6-tal (mivel ha így szorzod össze a valószínűségeket, akkor sorrendiséggel számolsz; amit te felírtál, az annak a valószínűsége, hogy az első ötöt eltalálja, a hatodikat meg nem).
2021. máj. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mediánosban teljesen igazad van. Nem egész csak úgy lehet a medián, hogyha az adatok között van nem egész, vagy párosan vannak, de itt egyik sincs.

Esetleg arra tudok gondolni, hogy nem az emberek lövésszáma az adatsorod, hanem a 6 különböző színű lufi találatainak száma. Tehát ha van például piros-sárga-zöld-kék-fekete-fehér lufi, akkor például az 1,1,0,2,3,1 számsor azt mutatja meg, hogy a piros lufit csak egyikük találta el, a sárgát is, a zöldet egyikük sem, a kéket ketten, a feketét mindhárman, a fehéret pedig csak az egyikük. Ezzel az értelmezéssel csak az a probléma, hogy az átlag csak úgy tud 3 lenni, hogyha mindegyik lufit eltalálta mind a három ember.

Akárhogy is, a feladatban valami hiba van.

2021. máj. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

5 lufira a válasz: 0,4^5*0,6*6

Tehát 5-ot eltalal , a hatodikat nem. És ez szorozva van 6-al, mert 6 lehetséges kimenetel van erre.


Így írtam fel először is.

Ez nem jó?

2021. máj. 1. 02:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor viszont jó. Elnéztem a végén lévő 6-ost.
2021. máj. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve ezeket még össze kellene adni a valószínűséghez, de ezt gondolom tudod.
2021. máj. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jah igen össze kell adni, tudom. Azt elfelejtettem leírni.

Köszi a segitseget.

2021. máj. 1. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!