Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 50 számból álló adatsokasá...

Egy 50 számból álló adatsokaságnak ismerjük az átlagát, a mediánját, a móduszát, a terjedelmét és a szórását. Az alábbiak közül melyik szerepel biztosan az adatok között is? A: az átlag B: a medián C: a módusz D: a terjedelem E: a szórás

Figyelt kérdés
A megoldás a C választ(a módusz) fogadja el egyedül és nem értem hogy miért? Szerintem a B(a medián) is mindenképp szerepel az 50 adat között. A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!
2018. ápr. 16. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 páros szám. Ha a 25. és a 26. adat nem egyezik meg, akkor a medián ennek a kettőnek az átlaga lesz, ami biztosan nem része az adatsokaságnak (hisz akkor a kettő között kéne álljon).
2018. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
módusz, mert az a leggyakoribb adat
2018. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%

#1-es

lehetséges hogy a medián is szerepel, ha a 25. és 26. adat megegyezik

2018. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

#1 vagyok. Tisztában vagyok vele. De a kérdés elsődlegesen az volt, hogy a B válasz miért nem helyes. És azért, mert nem BIZTOS, hogy az adatok között lesz a medián. Lehetséges, de nem biztos, és a feladat biztosat fogad csak el.

2018. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
ja bocsi nem olvastam el elég figyelmesen a válaszod :D
2018. ápr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!