Egy medence az egyik csapon át 4,5 óra, a másik csapon át 450 perc alatt töltődik fel. Mennyi idő alatt telik meg, ha mindkettőt megnyitjuk ?


2021. máj. 5. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

450min=7,5h


1/4,5x+1/7,5x=1


Ebből ami kijőn x annyi óra alatt.

2021. máj. 5. 10:36
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatokat mindig úgy kell kedzeni, hogy megnézed, hogy azonos időegység alatt mennyit tesznek külön-külön, illetve együtt.


Az első csap 4,5 óra=270 perc alatt töltené meg a medencét, 1 perc alatt (az egyenes arányosság elve miatt) a medence 1/270 részét tölti meg. Ugyanígy, a másik csap a medence 1/450 részét tölti fel 1 perc alatt, tehát a két csap 1 perc alatt az 1/270 + 1/450 = ... = 4/675 részét tölti fel. Innen már csak az a krdés, hogy hány perc kell a teljes kád megtöltéséhez, vagyis ezt a törtet mennyivel kell megszoroznunk, hogy 1 egészet kapjunk.

2021. máj. 5. 10:40