Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene nekem valaki megoldan...

Segítene nekem valaki megoldani ezt az Irodalom feldatot? (Mikszáth Kálmán esernyője) Fontos!!

Figyelt kérdés

Ki várta Glogvai Papot a parókián ?

Ki tette az esernyőt a pap hugára?

Honnan kezdődött ténylegesen az esernyő legendája?

Mit csinált Gregovics a szabadságharc alatt?

Kit vett feleségül Gregovics?

Miért nem fogadta örökbe Gregovicst?

Miért nem érkezett meg Gyuri Gregovics halálos ágyához ?

Ki vette meg Gregovics esernyőjét?

Hogyan ismerkedett meg Gyuri és Veronika?

Hogyan tudja meg Gyuri hogy az esernyő Veronikánál van?

Ki adta a tanácsot Gyurinak hogy vegye el Veronikát ?

Kit mentett ki Gyuri a szakadékból?

Hogyan találták meg a réten az eldobott karikagyűrűt?


Előre is köszönöm 🥺❤️✨


2021. máj. 6. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Mikszáth Kálmán esernyőjének a legendája ténylegesen akkor kezdődött, amikor egyszer egy esős napon Mikszáth elindult sétálni. Időközben elállt az eső. Ekkor Mikszáth leült egy padra, és pipára gyújtott. Odalépett hozzá egy ember, és azt mondta: - Gregovics vagyok, szabadságharcos katona. Megtenné, hogy leírja egy regényben a történetemet?

Erre Mikszáth azt válaszolta: - Persze, de amíg írok, vigyázna az esernyőmre, nehogy ellopják!? -, majd szorgalmasan írni kezdett. Írt, írt, Gyurit is beleszőtte a történetbe, meg Veronikát is. Mire végzett, addigra Gregovics sajnos meghalt, az esernyőnek pedig nyoma veszett.

_ Hál'isten, csak az esernyő lett oda, még jó, hogy nem a pipám! - mondta Mikszáth, és elégedetten hazaballagott.

2021. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
🤦🏽‍♀️🤮erre volt időd grat, troll
2021. máj. 6. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szakítottam rá időt, kb. 2 percet. Te viszont nem szántál időt - csak legalább annyit -, hogy az olvasónaplót átnézzed, így írhattad a "Gregorics" helyett azt, hogy Gregovics. Ezért neked jár a gratuláció! Egyébként nem vagyok troll, és aki nem érti a szarkazmust, hát azzal nincs mit tenni.
2021. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most jelentettelek a gyakori kerdeseknek🤦🏽‍♀️
2021. máj. 6. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!