Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Srácok,segítetek biológiában?...

Panamaspell kérdése:

Srácok,segítetek biológiában? A feladat: Van két halmaz, az egyik "Sejtmagnélküliek" a másik "Sejtmagvas egysejtűek". 1. Nitrogéngyüjtő baktérium 4. Erjesztő baktérium 7. Kékmoszatok 10. A talajban élő lebontó baktériumok

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2021. máj. 8. 15:49
 1/4 Agnarr ***** válasza:
Amennyire én tudom, a baktériumok mind sejtmag nélküliek, de a kékmoszatok szerintem magvasak.
2021. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:
A kékmoszatok valójában a kékbaktériumok, úgyhogy az érvényes rájuk, amit a mondat első felében írtál.
2021. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Agnarr ***** válasza:
Igen, de valami olyasmi rémlik, hogy ők valamilyen szempontból különlegesek, lehet, hogy abból, hogy nekik van magjuk.
2021. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:
Nem, nekik nincs sejtmagjuk, ők is baktériumok. (A kékmoszat régies elnevezés.) Esetleg olyan szempontból különegesek, hogy fotoszintetizálnak (de olyat más baktérium is tud). Vagy olyan szempontból, hogy egy kékbaktériumból alakult ki a színtest.
2021. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!