Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az endoszimbiózis olyan...

Az endoszimbiózis olyan baktériumoknál is megtörténhet, amik közül az egyik kemoszintézist folytat?

Figyelt kérdés

Az így létrejövő élőlényeknek akkor egészen más lesz az energiaforrásuk mint a Földieknek?

Pl. ha vasat oxidáló baktérium válna egy másik sejt erőművévé?

Elsősorban a bolygóból tudná kinyerni a vasionokat, szóval elkezdené "megenni" a bolygót?



2021. ápr. 1. 12:35
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
81%

Szerintem lehetséges, feltéve, hogy a kemoszintézis "termékei" a másik sejtnek megfelelőek.

Földi körülmények közt valószínűleg nincs ilyen, a az anaerob kemoszitetizáló lények oxigénigényű sejteknek nem felelnek meg partnerként.

Nem zárnám ki, hogy két anaerob baktérium közt létrejöhet és hogy esetleg létezik ilyen a mélytengerekben, én még em hallottam róla, de nem is vagyok biológus.

2021. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik ilyen.

[link]

2021. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Elsősorban a bolygóból tudná kinyerni a vasionokat, szóval elkezdené "megenni" a bolygót?"

Végeredményben igen, de én ebben nem látok problémát. Tekintve, hogy végső soron minden létező élőlény a bolygónkból nyeri az energiáját, élelmét, tehát minden élőlény a "bolygót eszi".

2021. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!