Ha az egyenlet 5-(2x+5)akkor az öttel mit kell csinálni?

#matematika #Levezetnédnekem
2021. máj. 11. 15:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, rossz a hetes, ne azt írd le:(

A tízesé a legjobb.

Hetes voltam

2021. máj. 11. 16:20
 12/13 A kérdező kommentje:
Az akkor annyit tesz h 5-2x+5-5?
2021. máj. 11. 16:25
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem... 5-(2x+5) esetén felbontjuk a zárójelet (- művelet miatt):

5-2x-5 lesz a zárójel felbontása után. Ha átrendezed 5-5-2x -et fogsz kapni és mivel 5-5=0 így a bal oldalon -2x -ed marad.

A jobb oldal: 7(5x-3) esetén szintén felbontod a zárójelet 7*5x-7*3 lesz a zárójel felbontása elvégezve a kijelölt műveleteket:

7*5=35 7*3=21 szerint a jobb oldal: 35x-21

és az egyenlet

-2x=35x-21

Rendezed az egyenletet (pl. hozzá adsz mindkét oldalhoz 21-et)

-2x+21=35x-21+21 azaz

-2x+21=35x

Tovább rendezed az egyenletet mindkét oldalhoz hozzá adsz 2x-et:

-2x+21+2x=35x+2x

21=37x

Innen egy osztással megvan x=21/37

2021. máj. 11. 16:40
1 2