Lehet két szám összege és szorzata 32?


2021. máj. 13. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

x+y=32

x*y=32

Az elsőből y=32-x

x*(32-x)=32

-x^2+32x-32=0

Ezt megoldod kapsz az x-re két megoldást. Azután kiszámolod az y-t.


Ha elakadtál akkor szólj!

2021. máj. 13. 07:07
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat, első!
2021. máj. 13. 07:12
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 ki tudnád számolni, kérlek? (ilyet nem nagyon csináltunk órán)
2021. máj. 13. 07:18
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Ez nagyon ronda lesz:

[link]

x1=-4(gyök(14)-4), y1=32-4(gyök(14)-4)

x2=4(4+gyök(14)), y2=32+4(4+gyök(14))


Tehát a válasz, ha valós számokat nézzük, létezik. Ha viszont egész szám kell, akkor nem.

2021. máj. 13. 07:31
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Hányadikos vagy?

Hogyha csak egész számok jöhetnek szóba, akkor írd fel a 32 milyen számok szorzata lehet (3 ilyen pár van), majd vizsgáld meg, hogy van-e olyan pár, aminek az összege 32.

2021. máj. 13. 11:11