Szeretnék segítséget kérni ezeknek a megoldásában. 1. Hány cm³ oldott anyag van 5 liter 20 v/v%-os ételecetben? 2. Hány mol/dm³ koncentrációjú az a 10 liter NaOH oldat, amelyet úgy készítettünk, hogy 80g NaOH-t oldottunk fel a vízben.

2021. máj. 14. 10:44
 1/1 anonim válasza:

1. A 20% azt jelenti hogy 100 cm3 oldatban van 20 cm3 ecet. Tehát 5 literben (5000 cm3) 1000 cm3 oldott anyag van.


2. n=m/M=80/40=2 mol NaOH

V=10l=10 dm3

C=n/V=2/10=0,2 mol/dm3

2021. máj. 14. 11:10