Vektoros és sík feladat?

Figyelt kérdés

Van 2 vektorom: b vektor (0, 1, -2) és c vektor (2, -2, 1).

A feladat szövege: Adjon meg egy síkot amely merőleges mind a b mind a c vektorra.

Hogyan kellene megoldani?



2021. máj. 21. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Síkot? Nem vektort?

Egy sík nem lehet egyszerre merőleges két nem-párhuzamos vektorra, márpedig a b és a c vektorok nem párhuzamosak.

2021. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A helyedben a tankönyv elolvasásával kezdeném. Megérteném, két vektor miképp htároz meg egy síkot, majd megpróbálnám megérteni, hogyan lesz egy adott síkra derékszögű egy másik sík. Szerintem MINDENT elmondtam.
2021. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es mondja... Valami nem okés.
2021. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ez a feladat, akkor az a válasz, amit az 1-es írt.

Ha vektort kell megadni, akkor csak az axb vagy bxa keresztszorzatot kell kiszámolnod. Van más lehetőség is, például felírod a két vektor által meghatározott sík egyenletét, ami felírható Ax+By+Cz=D alakban, ekkor a keresett vektor az (A;B;C) vektor, illetve ennek összes skalárszorosa.

2021. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam el a feladatot. Csak kimásoltam a feladatsorból és ez az.

Egy sík egyenlete kell ami merőleges a b és c vektorra is.

2021. máj. 21. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor hibás a feladat.

Annak lenne értelme, hogy add meg annak a síknak az egyenletét, ami tartalmazza mindkét vektort. Ekkor nyilván a sík normálvektora merőleges lenne a b és a c vektorra is. Ezt a 4-esben említett keresztszorzattal könnyen ki lehetne számolni.

2021. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rajzold fel xyz koordinátarendszerben a két vektort. Amikor a tanár kérdi, hogy megoldottad-e, vidd ki a füzeted, mutasd meg neki a rajzodat és adj a kezébe egy papírlapot. Kérd meg, hogy tegye a két vektor mellé úgy, hogy mindkettőre merőleges legyen.
2021. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 21. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!