Fizika háziba segítség?

Figyelt kérdés

1.Hogyan tapadnak a tapadókoronggal ellátott tárgyak?

2.Miért nyomul a folyadék a lopóba ha megszíjuk?

3.Miért építenek a falvakba, városokba hidroglóbuszt?

4.Miért kell vízszigetelni a házak alapzatát?

5.Miért ipmegrálják a sátrakat?

6.Hogyan "működik"a papírzsepkendő?

7.Hogyan működik a Cartesius búvár?


2021. máj. 22. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el ? :D
2021. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ajjaj

Ezeket nem fogom mind leírni, ha nem haragszol. Olvasd át a tankönyved nyomással kapcsolatos fejezeteit! Ha még maradt kérdésed amit a google sem válaszol meg, akkor leírom.

Neked is jobb, ha már ennyi idősen rászoksz a tanulásra és az önálló gondolkodásra. Ha nem így teszel semmirekellő alak leszel, vagy csak nagy erőfeszítések árán lesz belőled ember.

2021. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
10.es vagyok és szeretem a fizikát de ezt a tananyagot nem éppen értem és felelni fogok belőle. Szóval első kettő kéne a többi kérdésre már megtaláltam a választ:)
2021. máj. 22. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Na látod, nem is volt olyan nehéz.. röpke negyed óra alatt a java már meglett...
2021. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dq ***** válasza:

Tapadókorong: kinyomunk a gumiból levegőt, így bent lecsökken a nyomás (a gumit is deformálja a nyomás, de nem annyira, mint amennyit kinyomtunk) így a külső légnyomás nagyobb erővel nyomja a gumit a fal felé mint a belső légnyomás kifelé, így Newton 2 értelmében a gumi és a fal között erő ébred.


Függőleges falra tapasztott korong esetén a tapadási súrlódás tartja ott a korongot, plafonra akasztott korong esetén meg pusztán a légnyomások különbségéből adódó erő.

2021. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Hogyan tapadnak a tapadókoronggal ellátott tárgyak?

Tapadókoronggal


Miért nyomul a folyadék a lopóba ha megszíjuk?

Mert megszívjuk


Miért építenek a falvakba, városokba hidroglóbuszt?

Hogy legyen mivel mostni, főzni, fürdeni, legyen mit inni


Miért kell vízszigetelni a házak alapzatát?

Hogy ne menjen tönkre a fal


Miért ipmegrálják a sátrakat?

Mert elázva szar aludni


Hogyan "működik"a papírzsepkendő?

Előveszed, kifújod az orrodat, összegyűröd, kidobod (vagy használható rejszoláshoz is, azt most nem írom le hogy működik...)


Hogyan működik a Cartesius búvár?

Megnyomod, elsüllyed


Szívesen segítettem, szólj máskor is ha elakadtál!

2021. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lopóba azért megy fel a folyadék, mert a belsejében lecsökken a nyomás.

A folyadék lopón kívüli felületén a külső légnyomás érzékelhető. Az ebből származó erő a folyadékot a lopóba tolja fel, mert az ott lévő csökkentett nyomás "nem tud ellent tartani".

2021. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ipmegrálni nem tudom miért szokták a sátrakat, én eddig még csak impregnálásról hallottam...
2021. máj. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!