Tudnátok segíteni ebben a feladatban?

[link]

2021. máj. 24. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
U=I/R
2021. máj. 24. 19:14
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es kicsit bővebb választ vártam.
2021. máj. 24. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Nem egészen..

A LED (az ideális) diódaként viselkedik, azaz a rajta eső feszültség független az átfolyó áramtól. (Mégegyszer: ideális dióda).

Így az a képlet, hogy U=I/R rendezve R-re R=U/I-nél az U=5-1,5V (mindig ez esik a diódán)

Ilyenformán R=3,5/0,018 (V-ban és Amperben)

A LEDen mért feszültség: 1,5V

2021. máj. 24. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ezt elirtam!

"Így az a képlet, hogy U=I/R"

A jó: I=U/R a többi már jó...

2021. máj. 24. 19:27
 5/7 A kérdező kommentje:
2# Köszönöm széppen a választ!
2021. máj. 24. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ellenállásra a tápfeszültség és a LED-en eső feszültség különbsége kerül, így az ellenállás:

R=(Ut–Uled)/I=(5–1,5)/0,018=194,4 Ω

A legközelebbi szabványértéket választva R=200 Ω, ezzel a 18 mA-nél valamivel kisebb lesz a LED árama. A LED nyitóirányú feszültségét pedig eleve megadták, az 1,5 V.

A LED nyitóirányú áramától függ a nyitóirányú feszültsége, a kettő közötti összefüggés közel sem lineáris. A nyitóirányú áram nagymértékű változásának hatására a nyitóirányú feszültség csak kis mértékben változik.

A LED nem viselkedik ideális diódaként a rajta eső feszültség nem független a rajta folyó áramtól. A valóságban nem létező ideális dióda nyitóirányú feszültsége bármekkora nyitóirányú áramnál 0 V.

2021. máj. 24. 20:04
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a választ!
2021. máj. 24. 20:51