Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnatok segiteni ebben a...

Tudnatok segiteni ebben a matek feladatban?

Figyelt kérdés
Kolcsonadtunk Toni bacsinak 12000 ft-ot hat hetre, es 900 ft kamatot kertunk ra. Toni bacsi szerint ez uzsorakamat ( 50%-nal nagyobb). Hany szazalakos evi kamatnak felel meg amit kertunk? Igaza volt Toni bacsinak?
2014. febr. 12. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaza volt Tóni bácsinak.


Számoljunk:

Ha a kamat 6 hétre 900 Ft, az heti 150 Ft-ot jelent, azaz 1 évre (52 hét) 7.800 Ft-ot. (Ez már láthatóan több, mint a 12.000 fele.)

7.800 : 12.000 = 0,65

Azaz 65%-os évi kamatnak felel meg.

(Csak a tőkére, tehát nem kamatos kamattal számolva.)

2014. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
Providenthez képest istenkirály. :D
2014. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Wadmalac, te nem lehetsz olyan h.lye...

Ugye, nem? :S

Csalódnék benned...


Amúgy:

[link]

2014. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Isten ments, én nem. :D

Csak még a reklámjai is irritálnak, meg látom, ahogy a házunkhoz (14 lakásos panel) minden héten jön a repo-man és végigcsönget vagy 5 lakást.....elkeserítő.

2014. febr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az.

Pár évvel ezelőtt találkoztam egy volt providentes üzletkötővel (vagy hogy hívják őket). Azt mondta, hogy akik egyszer felvesznek kölcsönt a cégtől, és a törlesztéseket egy újabb kölcsönből próbálják fedezni, amikor amúgy már nem tudnák, azok soha nem bírják abbahagyni; ördögi kör.


A Cofidis ugyanez tökbe'.


Az uzsorásoktól felvett kölcsön szintén. (Tóni bácsi még elég olcsón megúszta... :D)


Én nem értem, hogy az emberek miért nem járnak utána alaposan a feltételeknek. Bár de, sajnos értem többnyire. (Volt egyszer egy amúgy elég normális hölgy az ismeretségi körömben; úgy magyaráztam el neki, hogy a Providencia és a Provident nem ugyanaz. Szóval talán ezért...)

2014. febr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!