Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Így jó lesz a vitaindító?

Így jó lesz a vitaindító?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az volt a feladatunk, hogy írjunk egy vitaindítót a mobiltelefonok használatával kapcsolatban. Szerintetek ez így jó lesz?


Tisztelt Hallgatóság!

A téma egy jelenleg népszerű és a társadalmat két részre bontó csoportot képvisel, mivel vannak, akik támogatják a mobiltelefonok használatát az iskolán belül és vannak, akik ezt élből elutasítják. Habár mindkét vitatábor mellett sorakoztathatok fel érvek, mégis érdemes mindenekelőtt elgondolkodni azon, hogy vajon ténylegesen jót teszünk-e azzal a növendékeknek, ha elkobozzuk okoseszközeiket?

A fent említett tételkérdés nem véletlenül került napvilágra, ugyanis több tanár is panaszkodott arra, hogy egyes diákok képtelenek elszakadni a virtuális élettől. Kizárólag interneten keresztül kommunikálnak más emberekkel, így alakítanak ki maguk körül egyfajta introvertált burkot, amely a felnőtt életben csak negatív hatással lesz rájuk a kapcsolataikban, a családi életen belül és a munkában is egyaránt. Néhány oktató arra is felhívta a diáktanács és a tantestület figyelmét, hogy néhány tanuló a tanórák alatt is használja a készülékét, annak ellenére is, hogy ezt határozottan tiltja az iskolai szabályzat.

Azonban vannak olyan egyének is, akik a mobiltelefon használat pártján állnak. Véleményük szerint a telefon és az internet adta előnyt felkéne használni a tanórák alatt is. A Google-ön és Play Áruházon rengeteg hasznos és szórakoztató játék található, amelyek előre segíthetik a tanulást és közben a diákok is jól szórakozhatnak. Emellett pedig ha valami baj történik az egyik növendékkel, akkor a telefon bármikor a közelben van, hogy személyesen tudja értesíteni a hozzátartozót.

Bízok benne, hogy sikerül közös megegyezésre jutnunk! A vitát ezennel megnyitom: köszönöm a figyelmet.



Mivel csak 250 szóig írhattuk, így lehet, hogy nincs annyira kifejtve.



2021. máj. 25. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A téma nem képvisel csoportot

A befejezés nem tetszik annyira, de ezeket leszámítva szerintem nem rossz.

2021. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A téma jó. Van benne pár stilisztikai hiba, és tán helyesírási is, de jó kiindulási alap...

Azért egyszer nézd át alaposan, hogy kerek egész legyen belőle!

2021. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jó. De nekem picit olyan érzésem van, mintha már "pártolnád" az egyik oldalt. Meg semmi hasznosabb információt nem osztasz meg. Se egy (hasra ütés szerű) százalék, se statisztika.
2021. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Melyik oldalt pártoltam jobban? Csak, mert ezek alapján megpróbálom átszerkeszteni.

#1 a befejezéssel nekem is elég nagy problémám volt, túlságosan hirtelen és semmilyen a zárás...csak a megadott szólicit miatt lett ilyen gagyi...A témásat kiveszem.

#2 Igazad van, így hogy átolvastam, én is találtam párat :)

2021. máj. 25. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első bekezdés utolsó mondata miatt bennem azt az érzést kelted, hogy a telefon elvétele ellen szól a véleményed.
2021. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A téma tényleg nem képvisel csoportot, és az előnyök között ne csak játékokat említs meg.

A segélyhívás ilyen körülmények között nevetséges "érv".

Inkább azon gondolkozz, hogyan lehetne a mobiltelefonokat olyan módon felhasználni az órán, ami nem teljesen hagyományos módszer, hanem valami új.

Vagy az elkobzás helyett milyen módszer lehet még, ami megoldja a problémákat? Hallottál pl. árnyékolásról?

2021. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!