Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarosok! Segítség egy...

Magyarosok! Segítség egy Toldi verssor ütemhangsúlyos elemzésében?

Figyelt kérdés

Ezekről a sorokról lenne szó:


Hasztalan kereste a magánosságot,

Mert beteg lelkének nem lelt orvosságot.


A magánosságot hogy kell elválasztani, hogy "szabályos" maradjon? És a második sort?


Sokat megcsináltam már, de ez a kettő valamiért nem megy. Köszönöm, ha valaki tud segíteni🙏



2021. máj. 26. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Magánosságot sehol. Szót nem választunk ketté ütemhangsúlyosban.

Másodikat a lelkének után kell. 6/6-os osztás. 12 szótagos ugye, felező tizenkettes.

2021. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasztalan kereste | a magánosságot

Mert beteg lelkének | nem lelt orvosságot.


Rég volt ez nekem, de én így csinálnám😅

2021. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, csak az a baj, hogy nekünk a maradék 2-2 részt is ketté kell vágni😂 itt törik bele az én bicskám is...
2021. máj. 26. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem mindkétszer a 2 s között kell elvágni, bár a miértjét nem értem. Az elején pedig a hasztalan és a beteg után.
2021. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De szót nem sosem vág ketté az ütem az ütemhangsúlyosban. Nem tudom, milyen magyartanárod van, de ha még ennyit sem mondott el, nem lehet valami jó.
2021. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, meglátjuk hogy sikerül😅
2021. máj. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!