Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjam le ezt a fogalmaz...

Hogyan írjam le ezt a fogalmazást?

Figyelt kérdés
Irodalomból egy fogalmazást(10 mondatot) kell írni arról,hogy mikor,és miért állítottam volna meg az időt az életemben.Légyszíves írjon le valaki egy ilyet az életéről,hogy tudjam hogy milyen legyen!!
2008. dec. 7. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hát arra gondolt a tanár, hogy mikor volt olyan szép napod amikor azt kívántad volna, hogy álljon meg az idő. Leírod, hogy x napon, mert ez egy nagyon emlékezetes dolog volt, jó lett volna ha örökké tart.Azóta is sokat gondolsz arra a napra.Sok szép emléked fűz hozzá, ha lehetne visszafordítanád az időt, és újra átélnéd. Csak fantázia. Ha nem volt ilyen napod, találj ki egyet
2008. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

A legszebb napom az volt, amikor megszületett a testvérem. Mind a mai napig úgy él bennem mindez, mintha nem is olyan rég történt volna, pedig már eltelt 5 év azóta. Sokszor gondolok arra, bárcsak megállítható lett volna az idő, hiszen akkor tobább tartott volna az a nap. Reggel telefonált anyukám, hogy ma testvérem lesz, elindult a szülés. Nagymamámmal elindultunk a kórházba, miközben elmesélte azt a napot, amikor én születtem. Csak hallgattam, hallgattam, szinte minden szavára emlékszem. Elmesélte, hogy milyen nagy izgalommal vártak engem is, és ő volt a legboldogabb ember a világon amikor megszülettem. Úgy éreztem nagyon hamar ott voltunk a kórházban, pedig 40 km-re van a lakhelyünktől. Mire odaértünk, megszületett a kistestvérem. Ha tehetném, meghallgatnám szászor is Nagymamám meséjét, aminek mire a végére ér, egy mégcsodásabb dolog történik velem, kistestvérem születik.


Valami ilyesmire gondoltál? Hanyadikos vagy?

2008. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a fogalmazást,nagyon jó lett.Ilyenre gondoltam,és 8.-os vagyok.
2008. dec. 7. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
rd le így ahogy van, márha van tesód. :-)
2008. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
És nagyon szívesen. Mellesleg tanár vagyok, de tuti nem ott ahol Te tanulsz, szóval másold le nyugodt szívvel. ;-)
2008. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!