Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adtak egy házit társadalom...

Adtak egy házit társadalom ismeretből,9. -es vok. A feladat hogy 1.5-2 oldalas A/4-es lapra írjak egy fogalmazást, azzal, hogy: Én és a családom, én és a világ, ezt a két témát egybe kell leírni. Hogy írjam meg? Írjam le a bemutatkozást vagy mi?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy kört. Az legyél te.

E kör köré rajzolj a képzeletedben egy másik kört, az legyen a családod.

A családodat jelképező kör köré egy nagyobb kört rajzolj, az legyen a világ.


Ezt a fogalmazást ez alapján írnám meg. Bemutatnám a világot, ahol élek. Utána a világban elhelyezkedő családom, majd a családom részeként magam.


Nagyon vázlatosan:

- bolygó a Napnak nevezett csillag körül, rajta 6 milliárdnyi ember, aki a saját bolygóját Földnek nevezi: ez az a világ, ahol élek

- ide beleírnék pár társadalomkritikai megjegyzést; pl.: ezen a bolygón sok pénzt költünk arra, hogy tönkretegyük ami van, majd megmentsük ami ennek ellenére megmarad (pár ilyet még)

- ebben a világban él a családom, amelyik ... (pl.: nem olyan, mint amilyen a világ, hanem ...)

- és ebben a családban élek én, aki 9.-es, aki iskolába jár és azt hiszi, hogy ezzel a dolgozattal valami hasznosat tesz

(tanár vagyok én is, szeretem amikor ilyen csattanók vannak a végén)


Nagyjából ezt írnám.

2011. szept. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!