XR115 kérdése:

Mi az eredmény? Hogyan kell kiszámolni?


A valós számok halmaza:

(3x-5)*(3x+5)-(3x+2)2+6*(2x+5)=?

Aki tudja kérem részletesen magyarázza el. Előre is köszönöm.



2021. máj. 30. 08:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam, a +6 előtt az másodikon akar lenni:

(3x-5)*(3x+5)-(3x+2)²+6*(2x+5)=?

2021. máj. 30. 08:30
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogyhogy hogyan? Az iskolában tanult módszerekkel el kell végezni a beszorzásokat, aztán az összeadás-kivonást.
2021. máj. 30. 09:25
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom ezt csináltam:

(3x-5)*(3x+5)-(3x+2)²+6*(2x+5)=?

9x²+15x-15x-25-3x²+4+12x+30=?

3x²+12x+9=?

és most mit csináljak?

2021. máj. 30. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Tanuld meg a nevezetes azonosságokat, és azokat alkalmazd!

[link]

Ne tagonként emeld négyzetre a (3x+2)-t!

Ha egy zárójel előtt -1 van akkor minden tag előjelet vált.

2021. máj. 30. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Addig próbálkozz, amíg 1-t nem kapsz eredményül.
2021. máj. 30. 11:20
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg van.

6x²+12x+1=?

én csak azt nem tudom hogy mihez kezdjek a 6x² -vel? Hogyan tudnám eltűntetni? Erre nem tudod megadni a választ?

2021. máj. 30. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem 6, hanem 9 (Ennyi a 3 négyzete.)
2021. máj. 30. 11:50
 8/9 krwkco ***** válasza:

"én csak azt nem tudom hogy mihez kezdjek a 6x² -vel? Hogyan tudnám eltűntetni?"

Helyesen kell számolni. Két x^2-es tagod van. Az egyik 9, a másik -9.

Ellenőrizd az x-es és a konstans tagokat is.

2021. máj. 30. 14:05
 9/9 krwkco ***** válasza:

Ha nem megy másként, számold ki tagonként az eredeti kifejezést:

(3x-5)*(3x+5)=

-(3x+2)²=

6*(2x+5)=

Húzd alá és add össze a 3 jobb oldalt. Először az x^2-ek együtthatóit, utána az x-ekét és végül a konstansokat.

2021. máj. 30. 14:09