Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oldjuk meg az egyenlő együttha...

Oldjuk meg az egyenlő együtthatók módszerével az R x R kiindulási halamzon a következő egyenletrendszereket?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a segítséget megoldás és levezetésében kéne a segítség

A két zárójel egybe van nyitva mindenhol

24. a)

{7x-3y = 15

{5x+6y = 27


b)

{12x+16y+1 = 0

{15x+20y+10 = 0



2021. jún. 2. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerü, 2 változós egyenlet, fejezd ki a két egyenlet egyikéböl, mondjuk ‘X’-et, utána meg helyettesítsd be a másik egyenletbe, így kapsz egy 1 báltozós egyenletet, amit igazán illik tudni megoldani, ha már ezt veszitek.
2021. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt már kaptál egy részletesen leírt megoldást, én voltam ott a 3-as:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Ezeket ugyanazon az elven kell megoldani.

2021. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, annyit azért segítek még, hogy:

24. a)

Az első egyenlet mindkét oldalát szorozd meg 3-mal, majd add össze a két egyenletet, akkor kiesik a 6y. Utána a megmaradt egyenletből fejezd ki az x-et. Majd valamelyik egyenletből fejezd ki az y-t.


b)

Az első egyenlet mindkét oldalát szorozd meg 1,25-dal, majd a második egyenletből vond ki az elsőt, akkor egy érdekes dologra jutsz.

2021. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Oldjátok.
2021. jún. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!