Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Erre megfelelő válasz a...

Erre megfelelő válasz a Szerintem jó lesz?

Figyelt kérdés

- X helyen 18 órakor lesz az összejövetel. Jó neked a hely és az időpont?

- Szerintem jó lesz.


A Szerintem-mel van egy kis bajom. Jobb lenne máshogy?

Pl:

- Úgy néz ki, jó lesz./ Azt hiszem, jó lesz.


2021. jún. 19. 22:35
 1/4 anonim válasza:
80%
Szerintem azt is írhatod, hogy igen megfelel.
2021. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó a szerintem meg a szerintemen kívül a másik kettő is. Végülis mindegy melyiket használod, szinonimák.
2021. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
fäsza az idő ja
2021. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó lesz.: el kell vinnem 4-re edzésre a gyerekemet, de szerintem a forgalmat és a készülődési időt figyelembe véve elkészülök úgy, hogy 6ra odaérek / a gyerekem most beteg, de szerintem szombatig már meggyógyul=> szerintem jó lesz.

Úgy néz ki, jó lesz: van más elfoglaltságom akörül/ volt esély arra, hogy nem jó, de a dolgok mostani állása alapján úgy néz ki jó lesz.

Azt hiszem, jó lesz: nem vagyok biztos benne, hogy hogy is van akörül a programom, mert nem emlékszem, de azt hiszem jó lesz.


Szerintem ezek a nüansznyi különbségek a kifejezések között, de a gyakorlatban szerintem szinonimaként használjuk. A bizonytalansági fokban van eltérés, ha azt írom, hogy azt hiszem, jó lesz, akkor után még megerősíteném később, hogy tényleg jó.

2021. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!