Robiking99 kérdése:

Kamatos kamat, de nincs megadva a p-n kívűl semmi?

Figyelt kérdés

1. Beteszünk a bankba egy összeget.

a) Mennyi idő alatt duplázódik meg, ha évente 6%-os kamatot kapunk rá?



2021. jún. 30. 17:16
 1/4 A kérdező kommentje:
nem vagyok jó matekból, de a To=x és a Tn=2*x mivel a kétszerese kell. vagyis ezeket az adatokat én így írnám fel, viszont ezen kívűl nem tudom. csináltam már egy csomó ilyen feladatot, de ilyennel még nem találkoztam
2021. jún. 30. 17:18
 2/4 A kérdező kommentje:
és még annyi, hogy nem a megoldás kell, hanem hogy itt mit kell elöszőr kliszámolni persze. szeretném gyakorolni az ilyeneket
2021. jún. 30. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Beraksz a bankba 1 fabatkát évi 6%-os kamatos kamatra. Mennyi idő múlva lesz 2 fabatkád?


2=1*1,06^n

Innen a logaritmus segítségével megoldod. Ha elakadtál akkor szólj!

2021. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

A 6%-os kamatos kamat azt jelenti, hogy az év eleji összeget úgy szorozzuk meg, hogy az év végén 6%-kal több legyen.

Mi lesz a szorzószám?

Minden évben szorzunk. Az sok szorzás. A sok szorzás rövidített formája a hatványozás.

A kérdés az, hogy hányadik hatványra kell emelni a fenti szorzószámot, hogy 2 legyen.

Ahogy egy szorzás után az ugyanannyival való osztással kapjuk vissza az eredeti számot, úgy a hatványozás eredményéből az azonos alapú logaritmussal kaphatjuk vissza a kitevőt.

Ha leírsz 1-2 lépést, amivel előbbre jutottál, akkor segítek továbblépni.

2021. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!