Hogyan jön ki ez az eredmény? A bankban az éves kamatláb 3 %. Mekkora éves kamatláb realizálható, ha a bank négy havonta tőkésít?


A Megoldás 3,03%

Nekem azonban végeredményként 12,68 jön ki.

Úgy csináltam, hogy kiszámoltam a havi tőkésítést ami 1 lett. Majd kamatos képletbe behelyetesítettem, ahol To szintén 1-et írtam valamint a kamatperiódus időre 12-t. Szóval azt a képletet egyenlővé tetten 1+R/100. Nem tudom, hogy én nem tudok számolni, vagy valamit rosszul csinálok, mert órai példa alapján próbáltam ,de valahogy nekem nem jön ki. :(



2020. dec. 30. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

(1 + 3/100/3)^3 = 1,0303

Tehát százalékosan ez 3.03%

2020. dec. 30. 14:51
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
Negyed év alatt a kamat 3 / 4 = 0,75 százalék. 1,0075-öt kell a 4. hatványra emelned, ami 1,0303, tehát az éves kamat 3,03 százalék.
2020. dec. 30. 14:56
 3/3 tatyesz ***** válasza:
53%
Ha 4 havonta tőkésítenek, akkor 1 év alatt 3-szor tőkésítenek (3*4 = 12). (1. válaszoló írta jól.)
2020. dec. 31. 10:33