Hogyan kell ezt kiszámolni?


Egy derékszögű háromszög kerülete 15 cm, a beírható kör sugara 1 cm. Mekkorák az oldalai?


Előre is köszönöm!



2021. júl. 30. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

T=r*s=1*7,5=7,5


a+b+c=15

a*b/2=7,5

a^2+b^2=c^2


Ennek az egyenletrendszernek a megoldása a feladat.

2021. júl. 30. 18:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. júl. 30. 19:31