Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet megoldani vagy...

Hogyan lehet megoldani vagy értelmezni ezt az alábbi képletet? 0.00034 kg / A s^2 1m^2 / s^2

Figyelt kérdés
Látszólag pofon egyszerűnek tünne de mióta osztunk kilogrammot Amperrel és hogy jön képbe a másodperc. Ha pedig az A felület, akkor meg még furibb. Másodpercenkénti áramerősségnek még van értelme, de a kilogrammal való osztásban semmi. Egy adott felületnek lehet súlya, de akkor még a másodperc hogy jön képbe. Lehet buta vagyok ehhez, de nekem ez zavaros. Hogy lehet ezt kiszámolni?

2021. aug. 11. 01:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sievert a hatásos dózis, gray az elnyelt dózis
2021. aug. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az MRI készülék mágneses indukciója pedig 3-7 T
2021. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Kezdem átlátni végre egy kicsit én magam is a dolgokat.Érdekes egy képlet és megoldás, inkább a helyedben úgy tenném fel most már a kérdést, hogy létezik valami eredményre vezető kapcsolat, kölcsönösség, kölcsönhatás, átszámítási mód Tesla és Sievert között? Azaz elektromágnesesség, elektromágneses sugárzás és radioaktív sugárzási érték és tényezők között? Őszintén szólva fogalmam sincs, hátha az előző hozzászólónak igen. Egy adott tényezőnek, legyen az bármilyen elektromos berendezés által keltett ems, hogy tartalmaz e ezen kívűl még valamilyen radioaktív sugár dózist azt nem vágom, de valóban engem is kíváncsivá tett ez a témakor. Lássuk mit mondanak erre a szakik.De egy biztos kezd egyre érdekesebb lenni a dolog.
2021. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Omg micsoda agyak vannak itt? :) ez már valami. Nos ez a kérdés valóban jó. Most már éget a kíváncsíság,csak nehogy annyira hogy sugárzást kapják itt még a végén :DD
2021. aug. 12. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!