Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A hidrogénre vonatkozó alábbi...

A hidrogénre vonatkozó alábbi állítások közül válaszd ki a hibásat! ? Szerintem a b az. A többi mind igaz rá.

Figyelt kérdés

a, Cink és sósav reakciójával laboratóriumban előállítható

b, Klórgázzal való reakciójában redukálószer

c, Réz-oxiddal való reakciójában redukálószer

d, Az oxigénnel való reakcióban a hidrogén oxidálódik

e, Szobahőmérsékleten rendkívűl reakcióképes



2021. aug. 26. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a b az, igen.
2021. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A b) állítás biztos hogy igaz, ezért nem jó mint válasz. Szerintem elbúrták a feladatot, mert minden lehetőség igaz. Talán az e) válaszra gondolt a feladat szerzője, hiszen azért rendkívül reaktívnak nem lehet nevezni a hidrogént, mivel pl. levegővel vagy tiszta oxigénnel össze tud keveredni anélkül, hogy reagálna vele, egy hidrogén-oxigén elegy simán eltartható pl. egy lufiban szobahőn, és csak láng vagy szikra hatására indul be a reakció. Márpedig a láng és a szikra nem szobahőmérsékletű reakciókörülmény. Ezért szerintem az e) nem teljesen igaz, bár kétségtelen, hogy elég raktív elemről van szó, szóval nem tartom túl jónak a feladat szövegét, bárki is legyen a szerző, végezhetett volna pontosabb munkát a megfogalmazással.
2021. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a, Cink és sósav reakciójával laboratóriumban előállítható

-laborba a hidrogént így szokták előállítani


b, Klórgázzal való reakciójában redukálószer

-Cl2 + H2 -> 2HCl

-Cl2 oxidációs száma: 0, Cl- oxidációs száma: -1, tehát redukálódott, tehát a hidrogén redukálószer


c, Réz-oxiddal való reakciójában redukálószer

-CuO + H2 -> Cu + H2O

-Cu2+ oxidációs száma: +2, Cu oxidációs száma: 0, tehát redukálódott, tehát a hidrogén redukálószer


d, Az oxigénnel való reakcióban a hidrogén oxidálódik

-2H2 + O2 -> 2H2O

-H2 oxidációs száma: 0, H+ oxidációs száma: +1, tehát a hidrogén oxidálódott


e, Szobahőmérsékleten rendkívűl reakcióképes

-a hidrogén nem valami reakcióképes elem szobahőmérsékleten, maximum az tudja az ember bezavarni, hogy eléggé gyúlékony, de attól még nem nevezhető reakcióképesnek


Tehát a kérdés megoldása: Szobahőmérsékleten rendkívűl reakcióképes

2021. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Silber ***** válasza:
100%

Csatlakozom #2-höz.

a: tankönyvi példa, igaz

b: a hidrogén lead egy elektront, a klór felvesz. A hidrogén ezzel oxidálódott, ergó redukálószer

c: a hidrogén elvonja az oxigént vizet képezve, hátrahagyva az elemi rezet. Az "a" hoz hasonlóan a hidrogén elektront ad le az oxigénnek (vagy réznek, aspektus kérdése a mechanizmus tárgyalása nélkül), oxidálódik, tehát redukálószer

d: "c"-ben kifejtve, igaz

e: Ez lesz a hunyó, és ez az egyetlen opció amely egy relatív fogalmat hoz fel (mi számít reakcióképesnek?). A hidrogén és oxigén elég jól eltartható egymás mellett belátható ideig - bár azt nem tartom valószínűnek, hogy 5-10 év egymás mellett környzeti hőfokon/megnövelt nyomáson eltöltött idő nem lenne elegendő jelentős mennyiségű víz képződéséhez. Ha mégis reagáltatni akarja valaki, akkor platina szükséges hozzá (ezért nem szabad platinagyűrűt hordani hidrogénnel történő munka közben, mert katalizálja az oxigénnel reakcióját és felforrósodhat).

2021. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm hogy így kifejtettétek! Ugyan ez csupán egy kvíz, de kicsit most tájékozottabb lettem. :) örülök hogy nem csak a megfejtések jöttek.
2021. aug. 27. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:

#3-mas vagyok


Ha ki van fejtve csak úgy tanulhat az ember belőle.

Nagyon örülök, hogy érdekelt egy kicsit, hogy miért az a megoldás, örömömre szolgál ha valakit érdeklődik legalább egy kicsit is a kémia iránt.

2021. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!