Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan lehet észrevenni hogy...

Honnan lehet észrevenni hogy egy adott kémiai részecske atom,ion vagy éppen molekula?

Figyelt kérdés

Pl. Na (nátrium) ő most atom, ion vagy molekula?

Lehet vegyületmolekula is vagy azok pontosan milyen részecskék lehetnek? Vagy lehet ionvegyület is?? Kicsit nagyon összevagyok zavarodva

Hamarosan dolgozatot írok és ezeket sose értettem, úgyhogy ha valaki van olyan kedves hogy jobban kifejtené nekem, azt nagyon megköszönnem!



2021. szept. 8. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nátrium atom. Na

Ion, ha van vmilyen töltése.

Molekula, ha több atom áll össze valamivé (pl NaCl)

2021. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

O az oxigén aton

O2 oxigén molekula (mert 2 db oxigén állt össze)

pl H3O+ oxónium ion, mert rendelkezik (pozitív) töltéssel

2021. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyit látsz, hogy Na, az mindig az atomra vonatkozik. Molekula úgy lehetne, hogyha mellette állna egy másik elem, amivel kovalens kötést alkot. Például az NaCl azért nem molekula, mert a nátrium és a klór között ionos kötés van (a nátrium leadja a felesleges elektronjait a klórnak). Nagy általánosságban az mondható el a főcsoport elemeiről, hogy fém-fém között fémes kötés, fém-nemfém között ionos, nemfém-nemfém között kovalenskötés születik.
2021. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!
2021. szept. 10. 17:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak még annyi hogy akkor az NaCl ha nem molekula akkor ion?
2021. szept. 10. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, az elemek ionrácsba rendeződnek, ezért nem molekula.
2021. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, bocs, a NaCl-t elrontottam :/ Vért izzadtam anno a kémia szigorlatommal.


Nem molekula. Legyen csak simán vegyület.

2021. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sadam87 ***** válasza:

#5

A NaCl nem ion, hanem egy ionvegyület képlete, ami Na+ és Cl- ionokból áll (a + és - jelek értelemszerűen felső indexben lennének, ha tudnék itt olyat).

2021. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!