Mennyi az eredménye a köv. feladatnak: 10 - 10 x 10 + 10 = ?

Szerintem az egy erős 0 (majdnem biztosan...de kérem, válaszoljon, aki biztosan tudja az eredményt)
2021. szept. 14. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem -80 Mínusz Nyolcvan.
2021. szept. 14. 09:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szorzást kell először elvégezni, ezért 10-100+10 lesz az első lépés után. Innentől egyenrangúak a műveletek, balról jobbra haladunk. 10-100 az -90, majd +10 az -80, ahogy az első is írta.
2021. szept. 14. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a szorzást kell elvégezni: 10×10=100

10-100= -90

-90+10= -80

2021. szept. 14. 09:17
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Egy kifejezés kiértékelésénél a műveleteknek meg van a precedenciája:

1. Elsőnek a zárójelbe tett kifejezéseket értékeljük ki.

2. Ezután a hatványozásokat végezzük el.

3. Ezután következik a szorzás, osztás elvégzése.

4. Utána végezzük el az összeadást, kivonást.


Egyenrangú műveletek esetén bár elvileg a műveletek tetszőleges sorrendben végezhetők el, de a konvenció az, hogy a hatványtorony esetén felülről lefele, a többi műveletnél balról jobbra végezzük el a műveleteket. Lásd:

* [link]

* [link]

stb…


10 - 10 x 10 + 10 =

Van itt összeadás, kivonás és szorzás. A szorzás magasabb precedenciájú művelet, elsőnek azt végezzük el:

= 10 - 100 + 10 =

Összeadás, kivonás maradt, ezeket balról jobbra végezzük el:

= -90 + 10 = -80


Lásd még:

[link]

[link]

2021. szept. 14. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor jönne ki nullára, ha (10 - 10) x (10 + 10) lenne. Itt a zárójelek miatt először a kivonást, majd az összeadást végezzük el és 0 x 20 maradna, ami 0. Ha bármelyik zárójelet elhagyjuk, a műveleti sorrend miatt mindig maradna egy nem nulla tag amit hosszáadsz vagy kivonsz.
2021. szept. 14. 09:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, különösen a részletes választ!!
2021. szept. 14. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen iskolában tanulsz. Az én gyerekkoromban a négy alapművelettel számolás alsós tananyag volt.
2021. szept. 15. 06:05