Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Csupa páratlan számjegyből...

Csupa páratlan számjegyből szeretnénk négyjegyű számokat alkotni. A) Hány különböző számot alkothatunk? (Folytatás lent)

Figyelt kérdés

B) Ezek közül hány olyan van, amely nem osztható öttel?


C) Hány olyan van közöttük, amely nem osztható öttel, és amelynek minden számjegye különböző?


D) A csupa páratlan számjegyből álló négyjegyű szám hányadrésze végződik 7-re, illetve 77-re?


E) Mekkora az esélye annak, hogy a szám csupán egyforma számjegyből áll?


Előre is köszönöm a segítséget!


2021. szept. 17. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezek nem olyan nehéz feladatok. Mi okozza a nehézséget?
2021. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én megértem hogy nem nehéz, de ha egyszer a tanár nekem nem magyarázza el, csak írja a táblára, mit csináljak? Gondolom te sem magadtól jöttél rá hogy kell, hanem figyeltél az órán és megértetted.
2021. szept. 17. 19:54
 3/16 anonim válasza:

Szia. Szerintem tudok segíteni ha még aktuális, de lenne két kérdésem :

Egy számot többször is használhatsz, illetve a nullát is használhatod? Mert ugye a nulla nem páros és nem is páratlan szám

2021. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Mert ugye a nulla nem páros és nem is páratlan szám"

[link]

[link]

[link]

2021. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A) 5^4

B) 4*5^3 (Nem végződhet 5-re.)

C) 4*4*3*2

D) (1*5^3)/(5^4)=1/5 - 1/25

E) 5/(5^4)=1/125

2021. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
0%
4# igen, ha 0-ra végződik akkor páros, de a nulla sem páros sem páratlan szám, mert a 109-be van nulla mégis páratlan
2021. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6 Az nem jelent semmit párosság szempontjából, hogy van benne 0 ami nem az utolsó számjegy. Ez részedről olyan érvelés volt mintha azt mondanám : ha 2-re végződik akkor páros, de a kettő sem páros sem páratlan szám, mert a 129-be van kettő mégis páratlan.

Bővebb magyarázatként linkeltem múltkor egy wiki startlapos oldalt, egy másik oldalt a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karáról, továbbá egy angol nyelvű wikipédia oldalt amely telis tele lehivatkoz csomó tudományosan is elfogadott forrást is. Az utóbbi kettő ki is fejti, főleg az 3-ik linkem.

Aki nincs annyira értelmes hogy ezek források után se fogja fel és feltételezve hogy a másik fél is van legalább 16 éves, azzal nem érdemes tovább folytatni ezt a fajta eszmecserét legalábbis ezen a platformon, ez az oldal nem erre való. Ha meg nincs 16 éves akkor a szabályzat szerint nem is regisztrálhatna. (Részemről semmilyen más platformon se lenne opció ezt tovább folytani a több ok közül az például az ,hogy se kisiskolásokat tanító pedagógus se gyógypedagógus sem vagyok.) Ha politikai lenne például ott lehetne vitázni, de a matematika a legegzaktabb tudomány.

Itt lezártam a témát.

2021. szept. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6-os, csak kíváncsiságból; mire alapozod, hogy a 0 se nem páros, se nem páratlan? Már azon a nevetséges érven kívül, hogy a 109 páratlan, mert 0-t tartalmaz.
2021. szept. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ahhjj baz**eg hagyjatok már van jobb dolgom is mint veletek foglalkozni. Bye
2021. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Persze, ez a legegyszerűbb... Csak remélni tudom, hogy legalább tanulsz a hibádból.
2021. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!