Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levél írás bárkinek, bármilyen...

Levél írás bárkinek, bármilyen témában, egy kikötés van a kedvenc könyv szereplőd “bőrébe bújva” kell megírnod. Ötletek kellenének, miként kezdjek hozzá, s esetleg valamilyen tippek amiket belefoglalhatnék?

Figyelt kérdés

A legutolsó könyv amit olvastam az a 13 okom volt. Gondoltam arra, hogy Hanna képében írnám meg azt a levelet, de Hanna elég pesszimista szereplő, tudnék vele hasonulni, de az egész levélnek egy negatív, szomorú hangulata lenne. A másik karakterem Szent Johanna Gimiből Virág vagy Kinga lenne akikkel azonosulni tudnék. Ötleteket, tanácsokat és tippeket nagyon szívesen elfogadnék!

A segítségeket pedig előre is köszönöm!



2021. szept. 26. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A 13 okom volt-ból Hanna az öngyilkos csaj? Mert akkor azt felejtsd el, az egész könyv gyakorlatilag az ő levele. Vagy ha nagyon az ő nevében akarsz írni, akkor írj egy előzménylevelet. Mondjuk amikor odaköltözik a városba, akkor írjon egy régi osztálytársának egy levelet, hogy milyen az új szobája, milyen a város, milyen az iskola, milyen jól érzi magát.
2021. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ezért volt bennem kétely emiatt.. Ezért választanék inkább mást
2021. szept. 26. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudom, hogy mit olvastál, mit nem, mit szeretsz, mit nem, ez így egy kicsit nehéz.
2021. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha Szjg akkor irhatnál Kinga/Virág nevében egy levelet Párizsba Reninek, hogy mi újság veled.
2021. szept. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, csak nem éppen tudom hogyan kezdhetném az egész levelet úgy, hogy annak levél formája is legyen, de legyen Virágos is?


" Kedves Reni!

Arra gondoltam írok neked egy levelet, hiszen annyit tanulsz és dolgozol az elmúlt hetekben, hónapokban hogy még a BF-dre sem jutott időd. Oan naon rég beszéltünk már, hogy azt sem tudom hol kezdjem a mesélni valóm. Naon sok minden történt velem, s ezt most egy hosszú levélbe írom neked, hisz úgy is naon szeretsz olvasni. Majd ha adódik egy pici szünid, akkor ezt olvasd el egy könyv helyett. Jujci, már alig várom hogy elmondhassak neked mindent! Annyira izgi ez a levél írás.

Emlékszel még..."


Vagy


" Kedves Renáta!


Most az egyszer szánok egy levél írásnyi időt a Te elcseszett, gyerekes énednek! Érezd magad megtisztelve, hogy a drága időmből fordítok Rád egy leheletnyit is! Rengeteg dolgom lenne ahelyett, hogy ezt a üzenetet írom most neked, tehát találj időt az amerikai rocksztárod és a gagyi, érzelemekkel teli csöpögős könyveid között az én irományomra is!"


Nektek melyik tetszik jobban? Ha esetleg valamilyen helyesírási hibát véltetek felfedezni benne, nyugodtan javítsatok ki. Azért is hálás leszek!

2021. szept. 27. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Virág biztosan nem Kedves Reni vel kezdené, Ahogy Kinga sem Kedves Renátával.


Virág szerintem vagy "Szia Reni!" -t írna, vagy valami ilyesmi, kevésbé formális dolgot, Kinga pedig szerintem egyszerűen csak a "Renáta!" - megszólítást használná. A rád, és a te pedig kisbetűs. Egyébként meg Kinga nem szokott csúnyán beszélni. A drága időről pedig szerintem elég egy mondat. Nekem az utolsó tetszik. És szerintem még felsorolna egy csomó önkéntes melót,meg tüntetést, amit mostanában csinál/szervez, és Reni szemére hányná, hogy ő viszont biztos csak lógatja a lábát az egyetem mellett.

2021. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. szept. 27. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 6-ossal, szerintem is jobb a Kingás, meg róla talán jobban el is lehet képzelni, hogy levelet ír, mint Virágról.

(#4 voltam)

2021. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!