Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! 11.-es fizika? Esetleg...

SOS! 11.-es fizika? Esetleg jó valaki a reál tárgyakból?

Figyelt kérdés

A körmozgásból meg a rezgőmozgásból fogunk dolgozatot írni, de csak az elméletet tudom. A feladatokat nem értem, hogy kellene... Valaminél pl csak 1 adat van megadva. Új a tanárunk és az előtte lévőnek nem volt valami jó a tanítási módszere, meg mindenki rettegett tőle, a házit sose ellenőriztük, csak leírtuk ami a táblán volt...


Szóvaal van valaki aki jó fizikából, tud magyarázni, nem zavarják a "hülye kérdések" és esetleg segítene? 😅



2021. szept. 28. 16:33
 1/5 krwkco ***** válasza:
100%
Írd le azt a feladatot, amit nem értesz. Egyet.
2021. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy szálloda páternosztere (nyitott kabinok láncából álló lift) elromlik. Az üzemzavar abban nyilvánul meg, hogy a kabinok 10cm amplitúdójú harmonikus rezgőmozgást végeznek függőleges egyenes mentén. A vendégek épségben elhagyták ugyan a kabinokat, de egy bőrönd benn maradt. Legfeljebb mekkora a rezgés frekvenciája, ha a mozgás során a bőrönd nem emelkedik el a padlótól?


Egy adat van... Nem értem hogyan lehet ebből következtetni a megoldásra

2021. szept. 28. 21:43
 3/5 krwkco ***** válasza:
62%
Elég ez az egy adat. Legyen a keresett frekvencia f. Akkor már fel lehet írni a 10cm kitérésű szinuszos mozgás függvényét. Idő szerint kétszer le kell deriválni, hogy megkapjuk a gyorsulást. A bőrönd akkor nem fog elemelkedni a padlótól, ha a rezgőmozgás maximális gyorsulása kisebb, mint a nehézségi gyorsulás.
2021. szept. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
középiskola 11.-ben szerintem még nem tanulnak differenciál számítást.
2021. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

#4

"középiskola 11.-ben szerintem még nem tanulnak differenciál számítást."

Akkor csak készen kapott elmozdulás, sebesség és gyorsulás függvényekkel tud a kérdező dolgozni:

[link]

2021. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!