Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nagy ezoterikusok, milyenek...

Nagy ezoterikusok, milyenek voltatok reál tárgyakból?

Figyelt kérdés
Pusztán érdekel, hogy van-e arányosság, a matematika, természettudományos tárgyak ismerete/szeretete és a "spirituális beállítottság" között

2018. jún. 10. 22:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

A vizsgálatban az is segít, ha olyan ír, aki pont nem ezoterikus, nem?

Nagyon jó voltam reál tárgyakból (országos verseny, miegymás, ilyen irányban is tanultam tovább). Van bennem nyitottság, a reinkarnáció nekem alap, de mindenféle babonás, irracionális butaságban egy pillanatig sem hinnék.


Olyan nagy korreláció szerintem nem lesz, valamicske persze bizonyára igen, viszont ahhoz itt nem találsz elég embert, hogy bármit levonhass. Attól még megértem, hogy kíváncsi vagy, csak messzemenő következtetések levonására nem lesz alkalmas az itt szerzett ismeret.

2018. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Én az ezotériát sosem tartottam egy, a többi dologból kirekesztő, vagy a materialista, fizikai tényezőket tagadó dolognak. A spirituális beállítottság és a materiális, fizikális dolgok elfogadása teljesen megférnek egymás mellett, nem egymást kizáró dolgok.

Kicsit olyan, mintha azt mondanánk, egy házban melyik legyen, víz vagy villany?

A spiritualitás és az ezotéria az én olvasatomban és nem utolsó sorban a tapasztalataim alapján teljesen természettudományos és igazolható, létező dolgok. Nem különülnek el.


Csak egy példa: asztrológia. Korábban sokan egy humbugnak tartották. Az a része valóban az is, hogy ha ilyen vagy olyan jegyben születtél, akkor holnapután kapsz egy állásajánlatot vagy nyersz egy utazást. Ezek a horoszkópkészítések nem támaszkodnak a valóságra. De pl az, hogy megfogan a magzat és a teljes terhesség alatt, majd a születésekor és azt követően is hatnak rá az éppen aktuális bolygóállások fizikailaig is mérhető és visszaigazolható kisugárzásai, erői ez nem hogy nem humbug hanem mérhető és teljesen természettudományosan igazolható. Sőt, az egész spiritualitás nagyon is hogy természettudományos alapokon működik. Kizárólag azért látjuk sokszor természetfelettinek vagy elvont "csodafaktornak", mert még nem ismerjük eléggé.

Ha a honfoglaláskorból itt teremne valaki, azt mondaná, hogy varázsló vagyok, hogy a falnál megnyomok valamit és világos lesz. A ma embere tudja, hogy a villanykapcsoló nem varázslat. Stb. Én így látom a többi ezó és spiri dolgot is. Az univerzum és a természet törvényei, működési elvei egységesek és összetettek. Amit ismerünk már jól belőlük, azokat elfogadjuk, elhisszük, amit nem, azt ezoterikus meg spirituálisnak tartjuk.

2018. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
2es vagyok, még annyit, hogy pl ilymódon spirinek lehetne tekinteni a pszichológiát is, illetve minden olyat, ami az ember lelkével foglalkozik.
2018. jún. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Krúdy Gyula ***** válasza:
78%

Fizikából, kémiából eléggé jó voltam, villamosmérnökként diplomáztam. Magyar tárgyak, és földrajz a gyenge pontjaim.


Látok minden olyat ami nem létezik + sok minden más. Energiát, lelkeket, és ezeket a dolgokat amúgy ésszerűen be lehet illeszteni a világba amiben élünk. Nem igazán zárják ki ezek egymást.

2018. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Annak meg nagyon sokat kellnfejlodnie aki nem "ketfeltekes" gondolkodasu
2018. jún. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Fizika-biológia-kémia tantárgyból kitűnő voltam/vagyok. Emelt biosz-kémia érettségit írtam, és eüt tanulok.

Matekból örültem, ha átcsusszantam. Ugyanaz volt a matek tanárom, mint a fizika, és nem értette, hogy ez hogy lehetséges. :D

2018. jún. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
(de a kedvenc tantárgyam a biológián kívül a magyar volt, meg a töri)
2018. jún. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

1. Szepesi György csillagász.-asztrológus. Az ELTÉN tanított. Alias Asmodeus jós,varázsló


2. dr.Egely a BME-n diplomázott mérnök. Alias feltaláló, fizikus meg még ki tudja mi


3. Hargitai Károly, biológus alias ufológus


4. Kisfaludy György rendszermérnök alias ufológus. Állítólag megépítette az első gravitációs távcsövet, habár én ebben nem hiszek.

2018. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Fizikakedvelő ***** válasza:
75%

Egely egy MÉRNÖK!

Nem fizikus,hanem hőerőgépész.

(egyszer megpróbálta cáfolni az energiamegmaradás tételét,és Orosz Lászlónak kellett felvilágosítania a csatolt rezgésekből).

2018. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ezotériának/spiritualizmusnak egymástól igencsak távol álló ágai vannak, semmi esetre sem szabad egy kalap alá venned őket, mert az olyan, mint ha a zsiráfot meg a csigát egy fajba sorolnád, mondván, "mindkettő szárazföldi állat".

2. Informatikából világ életben kitűnő voltam (itt nem Office-ra meg Windowsos kattintgatásra kell gondolni, hanem azért kicsit mélyebb dolgokra, pl. PIC programozás, asztali programozás, hálózati ismeretekre, stb.). Ez a szakmám.

Fizikából 4 és 5 között voltam, matematikából közepes, de csak mert sosem szerettem, ha olyasmit akarnak a fejembe kényszeríteni, amihez semmi kedvem, de azóta többször is kellett matematikát tanulnom (a programozás miatt), és meg is tanultam. Biológiával elvoltam, 4-es, de sosem érdekel különösebben. Történelem és földrajz olyan szinten hidegen hagytak, hogy örültem, hogy nem kell többé foglalkoznom velük.

Amúgy bárki meg tud tanulni bármi, ami érdekli, amit szeret.

2018. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!