Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt igazolni?...

Hogyan kell ezt igazolni? (többi lent)

Figyelt kérdés

[link]


Elméletileg igazoltam, viszont nem vagyok magamban biztos, mert csak eléggé különböző példákat találtam forrásokból. Lehet triviális az egész, kérlek ne kövezzetek meg:D de tényleg nem tudok rájönni, pedig más feladat ment.



2021. szept. 30. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Először írjuk át a második feltételt más alakra;


komp(B) = (AUC)\B, tehát A∩komp(B) = A∩((AUC)\B) = A\B


Ezzel a feladat így alakul:


Ha A ⊆ BUC <-> A\B ⊆ C


Az első feltételt is érdemes egy kicsit átírni;


A ⊆ BUC <-> A ⊆ C vagy A ⊆ B


Eszerint vizsgálódjunk;


1) Ha A ⊆ C -> A\B ⊆ C trivilisan igaz.


2) Ha A ⊆ B -> A\B ⊆ C: Ha A⊆B, akkor A\B=üres halmaz, tehát


Ha A ⊆ B -> üres halmaz ⊆ C, ez pedig defínicó szerint igaz.


A visszairányt egyelőre passzolom.

2021. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:
51%

Nekem fogalmam sincs a halmazokról. Azt is a wiki-n kellett megnéznem, hogy a jelölések mit jelentenek.

De a bal oldal azt jelenti, hogy

1. "A" bármely eleme benne van "B"-ben vagy "C"-ben.

A jobb oldal azt jelenti, hogy

2. "A" azon elemei, amik nincsenek benne "B"-ben, azok benne vannak "C"-ben.


Ha 1. igaz, abból következik 2. Mert, ha az elem nincs "B"-ben, akkor "C"-ben kell lennie, különben nem lehetne (B unio C)-ben.

Ha 2. igaz, abból következik 1. Mert a "B" beli elemek benne vannak "B"-ben, a többi meg "C"-ben. Vagyis minden eleme benne van (B unio C)-ben.

Vagyis a két állítás equivalens.

2021. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!