Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom, hol...

Fogalmazást kell írnom, hol szeretnél lakni, faluban vagy városban és miért? Hetedikes vagyok, pár mondatot írtam lent, azokat kéne lefordítani, a többi már megvan.

Figyelt kérdés

A városban jobban el tudom magam foglalni és több a szórakozási lehetőség.

Könnyebb és gyorsabb eljutni otthonról az iskolába, ez főleg télen nagy előny.

Vidéken jobb a levegő és reggel csiripelnek a madarak. Lehet állatokat tartani és az emberek általában sokat vannak a szabadban.

Alapvetően egészségesebb az élet, de unalmasabb is.

A város talán zajos és piszkos is, de ha megszokja az ember.


2012. okt. 19. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen nyelven ? :D :D :D
2012. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy angol ;)


There are more things to do in a city, with more entertainment possibilities.

It is easier and faster to get to the school from home, this is a great advantage especially in winter.

The air is healther at the countryside, and birds chime each morning. You can keep animals there and generally, people are spending more time outdoor.

Basically, life is healther, but is also more boring.

The city life may be more noisy and dirty, but you can get used to it.

2012. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
elírtam, az utolsó mondatban nem more noisy and dirty, hanem noiser and dirtier.
2012. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Németre, bocsi!
2012. okt. 19. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

,,A város talán zajos és piszkos is, de ha megszokja az ember." Ez egy nagyon értelmes mondatra sikeredett. :)

Na mindegy, én utáltam ezt a tételt, valahogy sose jutott eszembe semmi. Francba, hogy letöröltem a gépemről, pedig kidologztamanno...

Na szóval. Ha fogalmazást kell írnod, amit Te írtál, az nem az, egyrészt, mert ez elég vázlatos, és hát ellentmondásos is. Szerintem Te a városban élnél inkább, ha már csak az unalmat látod a vidékben, szóval aszerint írom, most pont van kedvem hozzá.

I live in Budapest (vagy nemtomteholélsz), and I like it, because a town has got lot of advantages. For example the transport is better than in the country. You have lots of choice to travel, for example I go to school by bus/local train/subway. There are more opportunity to entertain, for example cinemas, museums, fast-food restaurants and so on. If you want to be in the nature, you can go to parks, because there are lots of park in our town.


Of course, there are lots of disatventage, too. For example the smog, the noise, and cites are very crowded by the people. In the country you can keep animals, you can see the stars on tge sky, you can hear the birds' song. The country-life is healthier than the city-life, but I think, I would live boringly in the country, because there aren't choices to entertain. The transport is coplicated - if there is transport.

So if I can choose between the country and the city-life, I would choose the town.

2012. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na b*zmeg. :D Na sebaj, legalább rájöttem, hogy mennyire nyögvenyelősen megy megírni egy ilyet. Ismételnem kell.
2012. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háhá, csapj bele 17:31-es ;D
2012. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én voltam a figyelmetlen!!! Szóval németre kéne:))
2012. okt. 19. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!