Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írt az osztálytársam a...

Mit írt az osztálytársam a matek füzetébe? (logaritmus)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vesszük matek fakton a logaritmust és el akadtam valamiben.

Otthon pótolom az órai munkákat és az egyik osztálytársam küldött képet, hogy mit vettünk matekból.

A kép eléggé homályos, de hátha valaki tudna segíteni és látja, hogy mi van az osztálytársam füzetébe írva.


[link]



2021. okt. 5. 16:06
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

log_e(x)-et szokták ln(x)-szel jelölni.

De az ott nem "e"-nek néz ki.

Valamint mit jelent az a "napocskára" hasonlító dolog? :D

2021. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló én is néztem, hogy mi az a napocska xD.

Lehet megkérdezem az osztálytársam, hogy mi az :D. Csak ő is valakitől kapta meg ezt a jegyzetet.

2021. okt. 5. 16:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Írt az osztálytársam, hogy log (kis indexben "n" ) es egy nap = ln nap van oda írva.
2021. okt. 5. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a log_n-nél csak az n-et elírta (esetleg az e-t n-nek értette).

A napocska meg valószínűleg csak annyi, hogy ne x legyen az argumentumban, ezzel is érzékeletetni akarta a tanár, hogy ott bármi lehet.

2021. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Az a napocska egy napocska. Egy változó. Mi egyetemen általában horogkeresztet használtunk univerzális változónak. Helyettesítheted igény szerint x-el például.
2021. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 4-es és 5-ös.
2021. okt. 5. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!