Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi kerül az üres kockába?...

Mi kerül az üres kockába? Hatodikos fiam matek házijához kérek segítséget. Számok és műveletek témakörben.

Figyelt kérdés

[link]

Arra rájöttem, hogy a 2_5 esetében például a 2 és 5 közé nem számot, hanem műveleti jelet kell tenni, hogy osztható legyen kettővel. De mit írjak, hogy osztható legyen néggyel???



#műveletek és számok #oszthatóság 2-vel #oszthatóság 4-gyel
2021. okt. 6. 20:33
 1/8 krwkco ***** válasza:
83%
Hatványt. Kettő az ötödiken. Felteszem, hogy már tanulták.
2021. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
76%
A jele pl ^
2021. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy borzalmas feladat, de - szerintem - arra akar rávilágítani, hogy lehet olyan feladat, aminek nincs megoldása, és lehet olyan is, hogy bármilyen számjegy is megoldás lehet.
2021. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
67%

2^5 osztható 4-gyel :)

De szerintem nem ez a megoldás.

Az "egészítsd ki" nekem azt jelenti, hogy számjegyekkel.

Lehet, hogy ha többet látnánk az oldalból...

2021. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A hatodikosok - ha már tanulták - a hatványt nem kalappal jelölik.
2021. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Egészítsd ki az előző SZÁMOKAT. Nem műveleti jelek kellenek, hanem számjegyek. És a válasz az, hogy a 2_5 esetén nincs ilyen számjegy.
2021. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Köszönök minden hozzászólást. Mivel műveletek és számok a témakör neve, emiatt gondoltam, hogy az egészítsd ki, az nem csak számjegyekre, de műveleti jelekre is vonatkozhat. Bár a hatványozást már tanulták, eddig mindig csak felső indexben volt a kitevő és én sem gondolnám, hogy ^ jellel kellene hatványozást jelölni. Nomeg, ha az o feladatnál elfogadnám a hatványozást, akkor sem tumám megoldani a p feladatot :-)
2021. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
50%

Pedig a "p" egyszerű.

A 3-asokból könnyen lehet 8-ast csinálni. :))

Nem mondta a feladat, hogy csak a négyzetbe írhatsz. :)

2021. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!