Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha a tömeg (m) 24kg a tartóerő...

Kővári Samu kérdése:

Ha a tömeg (m) 24kg a tartóerő (Ft(kis t nem forint)) 210N. mennyi az ismeretlen folyadék sűrűsége?

Figyelt kérdés
Aki jártas a felhajtóerő tudományában az segítsen kérem mert sürgős az eset. +Egy kis segítség amit tudok. Asszem a Vm(a bemerült test részének térfogata) az=Ffelhajtóerő/folyadék sűrűsége. Ha jól tudom a felhajtóerő 30 N

#fizika #sűrűség #térfogat #felhajtóerő #Folyadék Sűrűsége #Bemerült test térfogata
2021. okt. 9. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
ez így nagyon zavaros, fuss neki még egyszer
2021. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én sem értem 100%-osan.

Van egy 24 kg-os test, amit valamilyen folyadékba merítünk és 210 N a felhajtóerő?

Azt nem kellene tudni, hogy mennyire merült el a test a folyadékban?

2021. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:

Gondolom, hogy test teljesen elmerül a folyadékban. Azért kell tartani, hogy nehogy örökre elsüllyedjen. :-)

Ez esetben azt kellene tudnunk, hogy mennyi a test sűrűsége.

2021. okt. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:

Arkhimédész törvénye szerint egy test súlya annyival csökken, amilyen súlyú a vele azonos térfogatú közeg.

A tömeg a sűrűség és a térfogat szorzata.

Ebből a kettőből már össze lehet kókányolni.

2021. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

"Ebből a kettőből már össze lehet kókányolni."

Szerintem nem lehet. Még adatok és pontosabb leírás is hiányoznak. Vagy, ha szerinted nem így van, akkor mi a megoldás?

2021. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg tudom hogy nagyon zavaros 😕 azért írtam meg ezt a kérdést mert a feladatban nem volt meg adva se a test elmerült részének a térfogata se a folyadék sűrűsége. Ezért nem értettem.
2021. okt. 10. 14:40
 7/8 krwkco ***** válasza:

"a feladatban nem volt meg adva se a test elmerült részének a térfogata se a folyadék sűrűsége. Ezért nem értettem."

Akkor írd ezt:

Ha a test sűrűsége rotest, akkor V=24kg/rotest.

Ha teljesen elmerült a folyadékban, akkor

Fnehézségi-Ffelhajtó=Ftartó

Fnehézségi-rofolyadék*V=Ftartó

24 kg *9,81 m/s²-rofolyadék*24kg/rotest = 210N

rotest függvényében kifejezhető rofolyadék. (Rád bízom.)

2021. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@krwcko: A sűrűségek aránya kapható meg, a pontos értékhez valóban kell még egy adat.
2021. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!