Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell invert koszinuszt...

Hogyan kell invert koszinuszt táblázatkezelőben kiszámítani?

Figyelt kérdés

A windows számológépén ez úgy van hogy meg kell nyomni a cos-1 gomobt és akkor visszafejti cosinus számot visszafejti fokba.


De táblázatkezelőbe mit kell beírni és egyáltalán honnan tudom hogy fokba vagy radinánba vagy mibe számol? Nincs is olyan paraméter hogy COS-1 .



2021. okt. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

ARCCOS függvény ("arkusz koszinusz"-nak kell ejteni).


Onnan tudhatod, hogy ARCCOS(0) értéke 90°, ha nem ezt dobja ki, akkor nem fokban vagy (valószínűleg radiánban). Hogy ezt hol lehet átállítani, passzolom.

2021. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Radiánból fokba úgy számolsz át, hogy osztod Pi-vel, és szorzod 180-nal.
2021. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az átváltásra van FOK meg RADIÁN parancs azzal nincs gond csak ugye azt se értem hogy mit látok mert eddig ilyen COSH megy ilyen SINH kat próbáltam de soha nem az jött ki. Majd ha tényleg sikerül akkor írok de van egy érzésem hogy ez nem lesz ilyen egyszerű még kérdezni fogok.Ja meg pl mi az hogy GRAD ?
2021. okt. 14. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

A COSH és a SINH nem más, mint a "koszinusz hiperbolikusz" és a "szinusz hiperbolikusz" függvények, azok teljesen másra vannak.


A GRAD a gradián rövidítése, magyarul újfokként is szoktak rá hivatkozni. A sima foktól csak annyiban tér el, hogy definíció szerint a derékszög 100^g (a g a kitevőben van (úgy, mint a foknál a °), és a gon, vagyis szög szó rövidítése). Tehát például sin(100^g)=sin(90°)=1. Amennyire tudom, német nyelvterületen használják, ott is csak a különféle földmérési munkálatokhoz.

2021. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!