Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » X-3 törve |x+2| < 0 ? valós...

X-3 törve |x+2| < 0 ? valós számok halmazán van az x

Figyelt kérdés

nem vagyok valami biztos az eredményemben, (-∞,3)\{0} lesz?


ha nem, kérlek valaki elmagyarázza?



2021. okt. 15. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem nullánál törik a függvény, hanem... Nézd meg jobban a nevezőt, az mikor lesz nulla?
2021. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
(Mert ugye nevező nem lehet nulla, ezért.)
2021. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

[-∞,-2[ U ]-2,3[

Végtelennél most fogalmam sincs, hogy tartalmazza-e. Nem tudom általánosságban, hogy van.


Nagyon magyarázni nem fogom, mert a jelölésekkel is gubanc van. Kérj segítséget tanártól, mert sem a jelölések nem korrektek, sem az "eredmény". Ezeket pedig tisztázni kellene. Matektanár tuti segítene korrepetáláson órák után és helyreraknátok a dolgokat.

2021. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Végtelen nem tartozik bele az intervallumba sosem, mert az nem egy konkrét szám. Egyébként azt leszámítva igen, ez lenne a megoldás, csak kár, hogy a kérdezőt megfosztottuk így a gondolkodás csodájától.
2021. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A zárt intervallum azt jelenti, hogy az intervallum véges (van első/utolsó eleme), így a végtelennél NEM LEHET ZÁRT, mert attól végtelen, hogy nincs vége.


A te felírásod is jó, csak sokkal bonyolultabb, mint amit a kérdező írt (volna, ha {-2} lenne).


Élek a gyanúperrel, hogy a kérdező is arra gondolt, hogy az x nem lehet (-2), csak figyelmetlen volt.

2021. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Rég voltak már halmazos műveletek és nem ugrott be, hogy a végtelen ilyenkor az intervallum része vagy sem. Elég ritkán használja ezt az ember ilyen formában.


Igen valóban erre gondolt, ez kicsit olyan, hogy

X-3 törve |x+2| < 0 ? igaz azokra, ahol f(x) < 0 ahol f(x) =X-3 törve |x+2|

Azért írtam le mert házihoz kell szerintem.

A jelölésekkel sincs tisztában nagyon, így felesleges szívatni neten... tanártól kérjen segítséget, aki majd kicsit szájbarágósabban elmondja a dolgokat.

Kaptam már én is segítséget itt, és talán kicsit több alapom van, de egy-egy ilyen segítséggel azért én is elszenvedtem mert nem jártam elit gimibe, ő meg még jelöléseket sem tudja felírni, ezért mindenképp tanár kellene, hogy ezt helyrerakja.

2021. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

„A jelölésekkel sincs tisztában nagyon, így felesleges szívatni neten... tanártól kérjen segítséget, aki majd kicsit szájbarágósabban elmondja a dolgokat.”


Miért is nincs tisztában a jelölésekkel? A kérdező tökéletesen használta a jelöléseket a megoldáshalmaz felírásához. Talán annyi kivetnivaló van, hogy vesszőt tett az intervallumba pontosvessző helyett, de ez nem akkora hiba.

2021. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

(-∞,3)\{0}

Ez nem intervallum jelölés, hanem koordináta jelölés az egyik a másik pedig halmaz.

Emellett pedig, ha a baloldali halmaz akarna lenni, akkor az nem tartalmazza a 0 értéket, így nincs értelme mit kivonni, ha pedig intervallum akkor hibás a jelölése.

Valamint mivel X értékére kíváncsi azaz x eleme az intervallumnak/halmaznak nem tudom mit mondjak akkor arra pedig nem lesz jó, hiszen x lehet nulla viszont -2 nem. Tehát attól függ melyik oldalról nézzük az egészet...

2021. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A zárójel a nyílt intervallum jelölése. A kérdező leírása tökéletes, annyi, hogy nem 0-át kellene kivenni belőle, hanem 2-őt, mert azt az értéket nem veszi fel a függvény. Az ilyen jelöléseknél mindig értelmezni kell a kontextust, mert igen, egyfajta jelölés több mindent is jelenthet területtől függően... Az is igaz, hogy (x,y) koordinátát jelenthet, de az is igaz, hogy intervallumot. Kontextusfüggő.
2021. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen érthetetlen oknál fogva a közoktatásban a nyílt intervallumra az ]a;b[ jelölést használják, a nemzetközi szakirodalom pedig az (a;b) jelölést preferálja, így mindkét jelölés helyes. Persze erről nem feltétlenül tudhatsz, de ez nem jelenti azt, hogy a jelölés rossz.
2021. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!