Hiányos másodfokú egyenlet megoldása?

x2-5x=0
2021. nov. 2. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

a négyzetet írd már így, hogy érthető legyen: x^2


x^2 - 5x = 0 kiemeled az x-et, szorzattá alakítod

x(x-5) = 0 a szrozat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0

Vagy x = 0

Vagy x-5 = 0, szóval x = 5

2021. nov. 2. 17:32
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Ez hol másodfokú? Ne már...


2x-5x = 0

-3x = 0


Na vajon mi lehet az x? Hát nyilván "0", ránézésre megállapítható. Mert 0-szor valami az nulla...

2021. nov. 2. 17:35