Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekházi. Szükséges/elégséges...

Matekházi. Szükséges/elégséges feltétel. Több feladat is? . Németül tanuljuk, és egyáltalán nem értem.

Figyelt kérdés

Milyen feltétele az A-nak a B?(szükséges, de nem elégséges;szükséges és elégséges;elégséges, de nem szükséges; nem szükséges és nem elégséges)

a, A: emberi élet B: Levegő

b, A: tudok pénzt felvenni autómatából B: van bankkártyám

c, A: Ebéd van Szegeden B:Fogadalmi templomban harangoznak

d, A: Felvételivizsga az egyetemre B: Érettségi

e, A: Olimpián a 100m-es futást megnyerni B: világrekordot a 100m-es futás fináléjában felállítani


2. feladat

Ugyanaz a feladat, mint az elsőben

a,A: Két szám összege páros B: mindkét szám páros

b, A: két szám különbsége 3-mal osztható B: Mindkét számnak megegyezik a maradékja 3-mal való osztás során

c, A: Egy háromszög négyszög B: a háromszög minden oldala egyenlő hosszú


2010. szept. 4. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezt tanuljuk most. Sőt pontosan ugyanezek a feladatokat vannak nálunk. Na szóval: a, az emberi élethez szükséges a levegő (levegő nélkül nem tudsz élni), de nem elégséges (kell mondjuk víz is az élethez). b, Ha tudok felvenni pénzt az autommatából, akkor van bankkártyám, mert a nélkül nem lehet, szóval szükséges, de ha van bankkártyám, nem biztos, hogy tudok pénzt kivenni (pl. ha nincs rajta pénz), így nem elégséges. Leírjam a többit is, vagy kezded érteni?
2010. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

próbálkozok, ha nem jó javítsátok:

1/a szükséges, de nem elégséges

1/b szükséges és elégséges

1/c elégséges, de nem szükséges

1/d szükséges, de nem elégséges

1/e nem szükséges, de elégséges

2/a elégséges, de nem szükséges

2/b ??

2/c ??

2010. szept. 4. 19:27
 3/15 A kérdező kommentje:
köszike. most már kezdem kapizsgálni, de megnéznéd őket azért amiket megírtam, meg amiket nem tudtam azt segítenél?
2010. szept. 4. 19:28
 4/15 A kérdező kommentje:
Hova jársz amúgy?
2010. szept. 4. 19:29
 5/15 anonim ***** válasza:

1/c: (a mi könyvünkben ez úgy van, hogy dél van szegeden, ami sztem nem mindegy), ti könyvetek szerint: Nem szükséges, és nem is elégséges, mert lehet ebédelni, harangozás nélkül is, és harangozhatnak mondjuk esküvőre is. A többit sztem jól oldottad meg.

2/b: szükséges és elégséges

2/c: itt négyszögről van szó, nem? ha négyszög: szükséges, de nem elégséges

2010. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Bocs nálunk is dél, csak én németről fordítom
2010. szept. 4. 19:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Dunaújvárosban járok suliba.
2010. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor viszont, szükséges, de nem elégséges. Mivel délben biztos harangoznak.
2010. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
10.-es vagy te is?
2010. szept. 4. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!