2021. nov. 23. 14:41
1/1 anonim válasza:
Lendületmegmaradás akkor van, ha zárt a rendszer, tehát nem hatnak rá külső erők.
Energiamegmaradás mindig van. De a képlet, amit felírsz, a helyzettől függ. Tökéletesen rugalmas ütközés esetén:
E1 + E2 = É1 + É2
Ahol az E-k és É-k a mozgási energiák: 0.5mv^2. E az ütközés előtti, É az ütközés utáni energiára utal, a száma pedig azt jelzi, melyik testé.
Tökéletesen rugalmatlan ütközés esetén viszont így néz ki:
E1 + E2 = É1 + É2 + E_veszteség
Ahol E_veszteség az alakváltozásra elhasznált energia.
Itt leírja részletesebben: