Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lineáris egyenletrendszereknél...

Lineáris egyenletrendszereknél ha a bazisváltozó minden egyenletben 0, akkor nem elhagyható?

Figyelt kérdés

Azt hiszem most vesztettem el azt amit úgy hittem értek.

ha x1-x3 0 értéket vesz fel és amikor a b 0 értéket vesz fel azt is összekuszálta most a tanár.

x1-x3 0 de b 1 mondjuk, vagy x1-x3 1 b0, most melyik az abszolút ellentmondás, vagy mindkettő, eddig a 0001re tudtam, hogy nem lehet 1110 lehet, illetve ha x1-x4 ig van a sorszámozás, de x4 minden egyenletben 0, akkor nem elhagyható?


2021. nov. 23. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább írd ki a feladatot, mert ebből semmi sem érthető...
2021. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ax=b -ről van szó? Ott az x-eket nem bázisváltozónak nevezik.


0x1 + 0x2 + 0x3 = b

Itt nyilván nem lehet b más, mint 0, egyébként ellentmondás. Gondolom el is hagyható az egyenlet, mert információt nem hordoz.

Ha egy változó pedig minden egyenletben 0, azzal nem tudtunk meg semmit a változóról. Szóval megint azt gondolom, elhagyható.

2021. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi kettes, erre gondoltam.

Este, két nappal vizsga előtt felrakott egy olyan megoldást, ami homlokegyenest ellentmond az eddig leadottnak. Azóta újraszámoltam, és csak spontán hülyeséget írt a levezetésben. Az a változó, ami mindenhol nulla, az kuka, a 0001 az nem megoldható. Kapkodó tanár és esti tanulás nem jó barát.

2021. nov. 24. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy neked a tilos sorral meg a nullsorral volt problémád...
2021. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!