Egy szabályos háromszögnek magassága 5cm mekkora a területe?


2021. dec. 12. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
pitagorásszal kiszámolod az oldalhosszát, majd megszorzod 3-mal és voilá... :)
2021. dec. 12. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Segítek. Mitől szabályos a háromszög?
2021. dec. 12. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 12. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

3: na igen....


A mai diákok még a guglit se tudják használni.....

2021. dec. 12. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha szabályos akkor minden oldala egyforma, belső szögei is egyforma, 60°, A*cos 30 = ma, ebből megkapod a külső oldalt, aztán már számolhatsz A/2*ma/2
2021. dec. 12. 18:35
 6/9 tambi3 ***** válasza:

Egyenlő oldalú háromszög területe T = (alap * magasság) / 2

alap (oldalhossz) = magasság * (Cos 30) = 5 * 0,866 = 4,33


T = (4,33 * 5) / 2 = 10,825

2021. dec. 16. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:

vagy csinálhatod azt is, hogy felírsz pitagorasz-tétel, ahogy első mondta.

5^2 + (x/2)^2 = x^2

majd meg kapod az a oldalt x-re, és onnan a háromszög területét (a*m)/2-vel kiszámolod.

2021. dec. 16. 19:19
 8/9 Csizmazia István válasza:

6-osnak üzenem, hogy kiszerkesztettem, és nem annyi!

Nekem 5,77 cm jött ki.

Eleve nem lehet az egyenlőszárú háromszög oldala rövidebb, mint a magassága!

2021. dec. 21. 14:16
 9/9 Csizmazia István válasza:

6-osnak bocsánatot kérek,

az 5,77 cm csak egy oldal hossza.

Ebből következik, hogy alap szororozva magassággal osztva 2-vel= terület

2,885*5= 14,425/2= 7,2125 cm2

2021. dec. 21. 14:28