Van 3 pohár, egy alatt van egy ajándék,mennyi az esélye,hogy elsőre ajándékot találok?

33,33%?
2021. dec. 13. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy 1/6?
2021. dec. 13. 17:39
 2/8 mantis religiosa ***** válasza:
100%
1/3, azaz egyharmad.
2021. dec. 13. 17:47
 3/8 mantis religiosa ***** válasza:
88%
Másodikra 50%, harmadikra 100%.
2021. dec. 13. 17:48
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez,hogy jön ki? Mi ennek a számolásnak a neve? hogy kell itt gondolkodni?
2021. dec. 13. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Van 3 pohár. 1 alatt ajándék.


Első körben te választhatod az elsőt, a másodikat vagy a harmadikat. Szóval 100/3, mert 3 lehetőség van. Ez meg 33,3%.


Második körben (mert nem találtad meg az ajándékot) van 2 pohár. Itt 100/2=50% az eredmény. Vagy az egyiket választod, vagy a másikat. Vagy az ajándékost, vagy nem azt.


Harmadik körben (mert nem találtad meg az ajándékot) meg csak 1 pohár van. 100/1=100%. Csak egy lehetőséged van választani. S mivel az első két körben nem találtad el a jó poharat, csak az ajándékos pohár maradt már.

2021. dec. 13. 18:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi :) tehat a 33,33% az jo?
2021. dec. 13. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha átlátszóak a poharak akkor 100%.
2021. dec. 13. 19:56
 8/8 anonim válasza:
28%

Ez egy olyan matematikai egyenlet amely egyedülálló a világon, mivel itt számit a helyszín. A legtobb egyenlet helyszíntől független, tehát az értéke ekvivalens.


A te esetedben az egyenlet így néz ki.


100 / 3 = x


Ez egy ekvivalens számítás során a fent említett 33.3333333333.... érték lenne az eredmény.


Azonban mivel a fent említett eset alapján a helyszín is befolyásolja az egyenletet így nem elhanyagolhato annak ténye.


Ez alapján a szovegkornyezet megvizsgálása célszerű. Ha a feladat során az alábbi helyszínek valamelyike szerepel akkor az egyenlet értéke mindig 0 !


Blaha Lujza tér aluljáró

Klinikák megállóhely

Magdolna negyed

Baross , Orczy

Zugló megállóhely

2021. dec. 16. 06:52