Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, egy novella elemzésben. Pontosabban Borges: A tükör és a maszk c. novellájáról lenne szó. Nagyjából már összeállt bennem egy kép, de még korán sem tiszta. Ötletetek, tanácsotok? Nagyon örülnék ha tudna segíteni valaki!

Figyelt kérdés

Beszélnem kellene az alábbiakról a művel kapcsolatban:

- Elbeszélést górcső alá venni: idő, tér szempontja

- valóság és fikció viszonya

- a cím befolyásolhatja-e a befogadást, értelmezést

- szöveggel kapcsán: szépirodalmi idézetekkel alátámasztott ötletek…


Mindenre van tippem, ötletem, csak nem tudom jó úton haladok-e vele.

Segítséget köszönöm!



2021. dec. 15. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod, eddig mire jutottál, meg tudjuk mondani, hogy jó úton haladsz-e. Anélkül nem tudhatjuk...
2021. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Eddig arra jutottam, hogy az elbeszélőből 3(?) (a költő, a király, és egy elbeszélő) van. Azonban van egy olyan feltételezésem is, hogy csak 2. A Költő (aki maga az elbeszélő is, csak túlságosan beleéli magát a történetbe, így szereplőként is megjelenik) s a király.

Időben sajnos nem igazán tudom behatárolni, de tér szempontjából egy középkori várudvar, a várban játszódhat. S ha középkor, akkor

476-1492 között játszódhat, szerintem.


A valóság és fikciónál leakadtam, arra nem igazán van ötletem..

Szerintem a cím nem befolyásolhatja a szöveget, hanem csak rámutat a szöveg fő kulcs szavaira.

2021. dec. 15. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!