Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen 6 példát gyűjtsek...

Milyen 6 példát gyűjtsek elektromos töltésekre?

Figyelt kérdés
6 példa kell hétfőre, eddig a villámokat találtam, de a többit egyszerűen nem is tudom, hogy hol keressem. Gyakorlati példa kell. Villám, szikra, portörlő... És a többi? Valaki segítene? csak ír párat már segítség
2022. jan. 8. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval olyan dolgok kellenek, ahol elektromos töltés halmozódik fel?


ilyenek pl. a kondenzátor, tv képernyője

2022. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gondolom, nem tudom. "mire gondolt a költő" kérdés illeti a tanárunkat. fogalmunk sincs épp miket kérdez. Ami eddig van: villám, elektrosztatikus portörlő. Más mi lehet még? kondi, oké, áramkör: eletkronok iránya...
2022. jan. 8. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond meg a tanárod szemébe, hogy egy "idióta", és jelentsd az igazgatónak, hogy egy szakmailag alkalmatlan személyre bízta az oktatást.


1. A villám nem "elektromos töltés", hanem egy természetes kisülési, tehát töltéskiegyenlítési jelenség.

2. A portörlő szintén nem "elektromos töltés", hanem egy háztartási eszköz, melyen bizonyos esetben töltésmegoszlás figyelhető meg, mely még funkcionális is lehet.

3. A "kondi" egy elektromos alkatrész szleng-kategóriás neve.


Az elektromos töltés egy elvont fizikai fogalom. Van pozitív és negatív. Kvantált jellegű, melynek legkisebb értéke az elemi elektromos töltés. Mindig nyugalmi tömegű részecskékhez kötött. Kisiskolás szinten: az elektron negatív, a proton pozitív töltést hordoz. Kb. ez a tananyag.

2022. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az idióta tanaradnak kezd el felolvasni a kémiai elemek periódusos rendszerét - hisz minden atom töltéshordozó részecskékből épül fel!
2022. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!