Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az elektromosság és a víz...

Az elektromosság és a víz miért nem tud együttműködni?

Figyelt kérdés
Most így felvetődött bennem a kérdés,hogy ugye megcsap minket az áram akkor is,ha épp beleesik a hajszárító a vízbe,vagy vizes dolgot dugunk a konektorba,de nem értem miért. (Csak általánosban tanultam fizikát,vagyis mint tantárgy volt,annyi nem lett komolyan véve)
2021. ápr. 16. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Miért? Nem tudnak?
2021. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az elektromosság és a víz együttműködésén? A víz alapvetően rosszul vezeti az áramot, a vízben oldott sók, ionok viszont növelik a víz vezetőképességét.
2021. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
93%

Hát szerintem, ha a vízbe ejtett hajszárító agyonver vagy legalábbis úgy megráz, hogy kiköpöd a fogtöméseidet, az ép annak a jele, milyen jól együttműködik az áram és a víz.


Tiszta, desztillált víz rosszul vezet, kemény, oldott anyagos csapvíz jól, sós még jobban.


Ha szigetelés a cél, ebből érthető, miért nem jó, ha víz és elektromosság találkozik.

Ha éppen áramvezetés a cél, akkor meg jó, ha találkozik, lásd pl. vízbontás elektromossággal, galvanizálás stb.

2021. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Low-tech példa:

Elektródás forróvíz-hevítőről már hallottál?

High-tech példa:

A "Z-pinch" fúziós gép impulzuskompresszora de-ionizált vizet használ munkaközegként.

2021. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!